Zwycięstwo siatkarzy AZS „Rafako” w Częstochowie

8 grudnia na wyjazdowym spotkaniu 10 kolejki rundy zasadniczej drużyna KS AZS „Rafako” Racibórz wygrała swoje spotkanie z Delic Pol Norwid Częstochowa 3:2 (25:18, 29:31, 22:25, 25:18, 15:12).

W sobotnim meczu raciborscy siatkarze musieli sobie poradzić bez trenera, który niestety poważnie się rozchorował. Najprawdopodobniej zbagatelizowane i przechodzone przeziębienie wywołało złe konsekwecje, teraz potrzebna będzie solidna rekonwalescencja, która wyklucza udział Witolda Galińskiego również w kolejnym meczu w Strzelcach Opolskich. Życzymy trenerowi powrotu do pełnego zdrowia, a drużynie kolejnego ligowego zwycięstwa.

Dobrze dla AZS-u „Rafako” rozpoczął się mecz w Częstochowie. Kilka skutecznych bloków pozwoliło na uzyskanie przewagi punktowej i pełną kontrolę nad przebiegiem i wynikiem pierwszego seta wygranego do 22. Pewnie, gdyby raciborzanie byli w stanie utrzymać dyspozycję i koncentrację z pierwszej partii w kolejnych odsłonach meczu, przywieźliby do Raciborza 3 pkt. Niestety dekoncentracja i kilka błędów na początku drugiego seta nie pozwoliło na uchwycenie właściwego rytmu gry i spowodowało przewagę częstochowian siegającą nawet 7 pkt (17:10). Udało się dogonić na 23:23, ale podobnie jak w kilku poprzednich meczach niestety i tym razem, długą końcówkę, przegrali raciborscy siatkarze 31:29.
W trzecim secie AZS „Rafako” nadal nie potrafił złapać swojego rytmu gry, a goście coraz częściej ustawiali skuteczny blok na środku. Raciborskiej drużynie brakowało zdecydowanego i skutecznego ataku ze skrzdeł, a nie kończąc własnych akcji w pierwszym tempie, w siatkówce nie da się nic wygrać. Korzystna zmiana nastąpiła od początku czwartego seta, w którym po raz drugi w tym meczu raciborscy siatkarze przejęli pełną kontrolę i wygrali do 18. Szczęśliwie kontrolowali sytuację także w piątym secie i przy zmianie stron prowadzili 8:6 aby podwyższyć jeszcze prowadzenie na 14:11.
W wyjściowej „szóstce” zagrali Krystian Lipiec, Bartosz Buniak, Adrian Sdebel, Mariusz Jajus, Miłosz Zniszczoł, Michał Szafirski i libero Artur Szmidtka. W dalszych częściach meczu wystąpili również Marcin Gonsior i Karol Galiński.

Drużyna AZS „Rafako” Racibórz jest na 7 miejscu w ligowej tabeli mając na swoim koncie 16 pkt. po wygraniu 22 setów i przegraniu 19. W tym sezonie raciborscy siatkarze wygrali 5 razy pokonując drużyny ze: Strzelec Opolskich, Łodzi, Spały, Wielunia i Częstochowy i 5 razy przegrali z: Działoszynem, Kamienną Górą, Ozorkowem, Rząśnią i Sycowem.

Za tydzień rozpoczną się mecze rewanżowe w rundzie zasadniczej. Pierwszy mecz siatkarze AZS „Rafako” zagrają „na wyjeździe” w Strzelcach Opolskich  z tamtejszą drużyną Karo zajmującą 10 miejsce z dorobkiem 3 pkt. Czekamy zatem na kolejne zwycięstwo i marsz „w górę” tabeli.