I Liceum Ogólnokształcące ma nowego dyrektora

Został nim wieloletni nauczyciel szkoły, polonista Wojciech Janiczko.

Wicestarosta Andrzej Chroboczek twierdzi, że wybór nigdy jeszcze nie był taki trudny, a dyskusja podczas rozstrzygania konkursu równie zażarta. Kandydatów było trzech: Kamila Kubiak, obecna wicedyrektor w SP 15, Bogdan Depta, zastępca dyrektora I LO oraz Wojciech Janiczko. – Ta szkoła wymaga detoksu. Zły klimat mający miejsce tam już od dawna bardzo źle wpływał na jej kondycję. doskonale odzwierciedlał to nabór. Mam nadzieję, że dokonaliśmy dobrego wyboru, liczę, że nowy dyrektor oczyści atmosferę – mówi Chroboczek. – Pan Janiczko zdaje się być człowiekiem, dla którego ważne są nie tylko problemy szkoły, ale i uczniowie – każdy z osobna – dodaje wicestarosta.

- reklama -

 

Wojciech Janiczko żałuje, że konkurs na stanowisko dyrektora nie zorganizowano wcześniej, ale liczy, że konfliktowy etap placówka ma już za sobą. – Mamy świetną kadrę, dobrą bazę, liczę, że teraz już możemy zapomnieć o nieporozumieniach i w spokoju pracować na korzyść szkoły – mówi Janiczko.

– To naprawdę bardzo dobry wybór – uważa Robert Myśliwy, były nauczyciel szkoły, który pozwał placówkę do sądu o ustalenie stosunku pracy. O sprawie pisaliśmy w R. Myśliwy pozywa szkołę do sądu. 11 stycznia odbędzie się kolejna, niewykluczone, że ostatnia już rozprawa.

 

Nowo wybrany dyrektor pracę rozpocznie od nowego półrocza szkolnego.

 

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here