Piłkarki „Unii” nie obroniły zeszłorocznego medalu.

0

W rozegranym w Sieradzu turnieju finałowym Halowych Mistrzostwach Polski w piłce nożnej kobiet zawodniczki RTP „Unia” Racibórz tym razem przegrały swoje mecze i zajęły 4 miejsce.

Wcześniejsze turnieje eliminacyjne wyłoniły cztery najlepsze drużyny, które grając systemem „każdy z każdym” w sobotę 15 grudnia walczyły o medale Halowych Mistrzostw Polski w piłce nożnej kobiet. Niestety zawodniczki raciborskiej drużyny występu na tej imprezie nie mogą zaliczyć do udanych. Pomimo tego, że trener Remigiusz Trawiński miał do dyspozycji wszystkie swoje zawodniczki to dyspozycja jaką prezentowały w tym turnieju nie pozwoliła na skuteczną walkę o medal.
Najbardziej chyba zabrakło odporności psychicznej ponieważ fizycznie były nieźle przygotowane do rozgrywania dość długich jak na warunki halowe meczów (2×20 min).W pierwszym spotkaniu z Medykiem Konin pierwsza połowa ułożyła się dobrze dla piłkarek „Unii”, które na przewę zeszły prowadząc 2:1. Brak koncentracji od początku drugiej połowy spowodował szybką seryjną stratę 3 bramek, szanse na korzystny wynik wzrosły jeszcze po zdobyciu 3 bramki. Niestety grając w przewadze po prostym błędzie „Unia” straciła piątą bramkę i w ostatnich 10 minutach spotkania były tylko tłem dla ambitnie grających zawodniczek z Konina.Drugie spotkanie z drużyną z Białej Podlaskiej zawodniczki „Unii” rozpoczęły słabo co spowodowało utratę dwóch bramek i przegraną pierwszą połowę . Po przerwie po raz drugi w tym turnieju zaświtała nadzieja na powrót do dobrej gry. Piłkarkom „Unii” udało się doprowadzić do remisu 2:2. Dalszy przebieg meczu szybko ostudził emocje, a piłkarki „Unii” traciły kolejne gole.Po dwóch porażkach w ostatnim meczu z Golem Częstochowa drużynie z Raciborza pozostała walka o „honor”. Natomiast częstochowianki, aby sięgnąć po tytuł Mistrzyń Polski  musiały ten mecz wygrać przewagą dwóch bramek, a stało się tak za sprawą prostego błędu popełnionego przez zawodniczkę Medyka w ostatniej sekundzie meczu z Białą Podlaską (gol samobójczy).
Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wysokim prowadzeniem „Unii” 4:1, niestety ambicji i woli walki wystarczyło tylko na dwadzieścia minut. W drugiej połowie częste wykluczenia z gry zawodniczek „Unii” przeważnie „za utrudnianie wprowadzania piłki do gry” ułatwiły zadanie piłkarkom Gola Częstochowa. Tak to bywa, że wykluczenie zawodniczki w grze na hali przeważnie prowadzi do zdobycia gola przez zespół grający w przewadze. Częstochowianki czterokrotnie wykorzystały przewagę liczebną, a potem dołożyły jeszcze piątego gola. Niestety zawodniczkom „Unii” przez dwadzieścia minut nie udało się trafić do bramki Gola. Końcowy wynik spotkania 6:4 i tytuł Mistrzyń Polski dla drużyny Gol Częstochowa.Komplet wyników:
Medyk Konin – Unia Racibórz 8:3
Gol Częstochowa – AZS PWSZ Biała Podlaska 7:2
Medyk Konin – Gol Częstochowa 8:8
Unia Racibórz – AZS PWSZ Biała Podlaska 3:5
Medyk Konin – AZS PWSZ Biała Podlaska 4:3
Unia Racibórz – Gol Częstochowa 4:6


Tabela końcowa :
1. Gol Częstochowa 3  2 – 1 – 0  (21:14) 
2. Medyk Konin     3  2 – 1 – 0  (20:14) 
3. AZS PWSZ Biała Podlaska   3  1 – 0 – 2  (10:14)
4. Unia Racibórz 3  0 – 0 – 3  (10:19) /Piela/

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here