Drużyna „Ekonomika” najlepsza w turnieju dziewcząt

W VII Turnieju Mikołajkowym w piłce siatkowej, po raz piąty rywalizowały ze sobą drużyny dziewcząt reprezentujące raciborskie szkoły ponadgimnazjalne i było bardzo sympatycznie i „słodko”.

W trwających dwa dni rozgrywkach wzięło udział 6 szkół. Organizator turnieju Jolanta Hyjek zdecydowała się na system rozgrywek "każdy z każdym" i tym sposobem było do rozegrania 15 meczów siatkarskich, w których grano do dwóch setów wygranych.
W czwartek rozegrano 8 spotkań, a pozostałe 7 meczów w piątek, tak aby o godz.14 uroczyście podsumować turniej i rozdać nagrody i upominki. W zakończeniu uczestniczyli starosta raciborski Adam Hajduk i dyrektor ZSE Zenon Sochacki. Sponsorem turnieju była również firma Mieszko, która przekazała słodycze dla wszystkich uczestników.W ostatecznej klasyfikacji I miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu, II miejsce Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, III miejsce Zespół Szkół Zawodowych, IV miejsce Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2, V miejsce Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1, VI miejsce Zespół Szkół Mechanicznych.


Wyróżnienia indywidualne zostały przyznane przez opiekunów drużyn i tak: za najlepszą przyjmującą została uznana Andrea Niedźwiecki (ZSZ), najlepszą rozgrywającą wybrano Patrycję Wasiczek (ZSE), najlepszą atakującą Sybillę Majnusz (ZSOMS).MVP turnieju została grajaca na codzień w III ligowej drużynie UKS Krzanowice Klaudia Nagler (ZSE).Wszystkie wyróżnione dziewczęta odebrały pamiątkowe statuetki i upominki ufundowane przez starostwo powiatowe w Raciborzu.


/Piela/

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here