Kościół w sieci

Założyć stronę, to nie problem. Najtrudniej systematycznie ją aktualizować. Wiedzą o tym księża parafii NSPJ w Raciborzu, parafii, która  również istnieje w sieci.Na naszych stronach www.nspj.raciborz.com.pl można znaleźć ogłoszenia, elektroniczną wersję gazetki, galerie zdjęć – mówi administrator strony, ks. A. Rogalski. Okazuje się, że największą popularnością cieszą się… homilie, które można odsłuchać bądź to bezpośrednio ze stron (co jest uzależnione od przeglądarki), bądź też można ściągnąć plik w formacie mp3. Od listopada 2006 r. zaglądnęło tam ponad 3300 osób. Przez rok umieściliśmy 63 homilie.
Na drugim miejscu jest parafialna gazetka. Ta część witryny od początku tego roku została odwiedzona ponad 2800 razy. Ponad 800 osób odwiedziło bibliotekę (gdzie jest podany księgozbiór); Niecałe 800 osób zobaczyło widok z wieży kościoła oraz „porozglądało się” we wnętrzu kościoła. Ponad 400 osób sprawdziło zamieszczony w internecie plan kolędy.
Bardziej aktywna w internecie jest młodzież. Dla przykładu archiwalnych audycji „Na Zawsze Młodzi” odsłuchało ze stron www.linia.raciborz.com.pl ponad 11.300 osób.
Wspomniane strony funkcjonują ciągle. Są też i takie, które są aktualne przez tydzień. Są to ogłoszenia, komentarze do Ewangelii. Tu średnio zagląda od 100 do 150 osób. Ważne jest to, że każdy, także będąc poza granicami kraju, może dotrzeć do informacji, sprawdzić co, gdzie i kiedy. Ważne jest także to, że pewna grupa osób wraca do wygłoszonych homilii, czy też czyta komentarze do Ewangelii. Aby wirtualna rzeczywistość służyła bardziej i lepiej zachęcamy do dzielenia się swoimi pomysłami i do współpracy w tworzeniu stron.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here