Przy ul. Zamkowej już nie aquapark, tylko basen ze SPA

0

Ośrodek na OSiRze nie będzie tak rozbudowany, jak się miastu wcześniej marzyło.

Na początku roku magistrat chce zlecić wykonanie dokumentacji (na wczorajszej sesji przeznaczono na to w budżecie ponad 380 tys. zł) już nie aquaparku na terenie OSiR-u przy ul. Zamkowej, jak planowano wcześniej, a krytego basenu z funkcją SPA. Rura zjazdowa będzie jedna, nie dwie, jedno, nie trzy jacuzzi, nie będzie też basenu dla mam z dziećmi.

- reklama -

 

 

Projektowany obiekt zlokalizowany ma zostać we wschodniej części działki, z wejściem głównym i dojazdami od strony ul. Zamkowej. Od tej ulicy (strona wschodnia) zlokalizowano główny plac wejściowy z głównym wejściem. Obok plac zabaw dla dzieci. 67 miejsc parkingowych znajdzie się od północy z wjazdem z ul. Zamkowej. Parking dla 3 autobusów planuje się w sąsiedztwie tego zespołu. Hol wejściowy będzie oddzielony szklaną ścianą od hali basenowej i od zewnątrz. Stanowić będzie połączenie hali basenowej z otoczeniem. Bufet z zapleczem na ok. 40 miejsc znajdzie miejsce w zespole wejściowym, w pobliżu sali basenowej, z widokiem na jej wnętrze poprzez przeszkloną ścianę. Zaprojektowano także trybuny na 94 miejsca. Obiekt ma być dostosowany dla osób niepełnosprawnych .  

 

 

 

 

Inwestycja ma kosztować 18 mln zł. Gmina nie jest w stanie samodzielnie sfinansować zadania, więc chce prosić ministerstwo sportu o wsparcie.

 

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here