Przy ul. Zamkowej już nie aquapark, tylko basen ze SPA

Ośrodek na OSiRze nie będzie tak rozbudowany, jak się miastu wcześniej marzyło.

Na początku roku magistrat chce zlecić wykonanie dokumentacji (na wczorajszej sesji przeznaczono na to w budżecie ponad 380 tys. zł) już nie aquaparku na terenie OSiR-u przy ul. Zamkowej, jak planowano wcześniej, a krytego basenu z funkcją SPA. Rura zjazdowa będzie jedna, nie dwie, jedno, nie trzy jacuzzi, nie będzie też basenu dla mam z dziećmi.

- reklama -

 

 

Projektowany obiekt zlokalizowany ma zostać we wschodniej części działki, z wejściem głównym i dojazdami od strony ul. Zamkowej. Od tej ulicy (strona wschodnia) zlokalizowano główny plac wejściowy z głównym wejściem. Obok plac zabaw dla dzieci. 67 miejsc parkingowych znajdzie się od północy z wjazdem z ul. Zamkowej. Parking dla 3 autobusów planuje się w sąsiedztwie tego zespołu. Hol wejściowy będzie oddzielony szklaną ścianą od hali basenowej i od zewnątrz. Stanowić będzie połączenie hali basenowej z otoczeniem. Bufet z zapleczem na ok. 40 miejsc znajdzie miejsce w zespole wejściowym, w pobliżu sali basenowej, z widokiem na jej wnętrze poprzez przeszkloną ścianę. Zaprojektowano także trybuny na 94 miejsca. Obiekt ma być dostosowany dla osób niepełnosprawnych .  

 

 

 

 

Inwestycja ma kosztować 18 mln zł. Gmina nie jest w stanie samodzielnie sfinansować zadania, więc chce prosić ministerstwo sportu o wsparcie.

 

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here