W Raciborzu brakuje mieszkań

Prezydent Lenk przyznaje, że na już gmina potrzebuje około 250 mieszkań, tymczasem w przyszłym roku jest ich w stanie przygotować zaledwie 25.

Miasto złożyło wniosek do Banku Gospodarstwa Krajowego na modernizację dwóch budynków: przy ul. Mariańskiej (utworzonych zostanie 5 lokali o średniej powierzchni 37 m2.  Termin realizacji inwestycji planowany jest na miesiące kwiecień – październik przyszłego roku) oraz w Markowicach po starej szkole, przy ul. Hetmańskiej (łącznie zagospodarowanych zostanie ponad 208 m2 powierzchni, gdzie powstanie 6 lokali socjalnych o średniej powierzchni 55 m2. Termin realizacji przewidziano na maj – grudzień). W trakcie przygotowania są także dwa inne obiekty: przy ul. Cygarowej na Ostrogu (powstanie siedem mieszkań) oraz przy ul. Kozielskiej (pięć mieszkań).

- reklama -

 

Developerzy zacierają ręcę, bo mieszkaniowy interes idzie jak świeże bułeczki. Nowe obiekty, budowane obecnie m.in. przy ul. Bukowej, ul. Solnej, czy TBS-y przy ul. Eichendorffa oraz ul. Przejazdowej (chętnych jest 120 osób, na 80 wolnych), wyprzedane są na pniu, a zapotrzebowanie wciąż rośnie. Mieszkania socjalne to pięta achillesowa nie tylko Raciborza. Prezydent Lenk twierdzi, że o raciborskie lokale starają się ludzie z całej Polski.

 

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here