Gwiazdka Serc 2007

Popularność Gwiazdki Serc – imprezy organizowanej już od 2000 roku – z roku na rok rośnie. Zobacz FOTOGALERIĘ.

700 biletów sprzedano „na pniu”, biletów nie było już na kilka tygodni przed imprezą. W piątek, 14 grudnia w 37 programach na scenie wystąpiła prawie setka osób – nie tylko artystów, ale i postaci raciborskiego życia politycznego, gospodarczego, czy kulturalnego.

- reklama -

 

Program rozpoczął materiał filmowy (zrealizowany przez RTK) o zatrzymaniu domniemanego przestępcy, Stanisława B., którego posądzano o mafijne układy i tajemnicze, bo charytatywne, działania na rzecz lokalnego społeczeństwa. Wartka akcja dowcipnego reportażu z udziałem radnego Klimy, prezydenta i starosty rozbawiła salę, a brawa nagrodziły, zdemaskowanego w końcowym fragmencie, niestrudzonego Stanisława Biela, głównego organizatora „Gwiazdki” z ramienia Izby Gospodarczej.

 

 

– Chętnych do występów scenicznych jest coraz więcej – mówi bohater filmu. Organizatorzy musieli w tym roku nawet kilku osobom odmówić. – Koncert i tak trwał bardzo długo, bo aż cztery godziny. Jednak o żadnej nudzie nie mogło być mowy – mówi Stanisław Biel. Jak mówią organizatorzy, Gwiazdka Serc przede wszystkim jest po to, by nieść pomoc potrzebującym w naszym powiecie. Dzięki zebranym środkom w poprzednich latach udało się m.in. zakupić sprzęt medyczny dla oddziału laryngologicznego i dziecięcego raciborskiego szpitala, wyposażyć pracownię logopedyczną w sprzęt komputerowy oraz programy komputerowe w Domu Pomocy dla Dziewcząt Niepełnosprawnych w Krzyżanowicach, zakupić sprzęt AGD i wykonać zaplecze gospodarcze w Domu dla Dzieci przy raciborskim Klasztorze Anuncjata w Raciborzu, wyposażyć w potrzebny sprzęt Wielofunkcyjną Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą w Pogrzebieniu, wesprzeć remont raciborskiego Centrum Matki z Dzieckiem.

W tegorocznej edycji imprezy udało się zebrać 20 tys. zł. Tym razem pieniądze trafią do Hospicjum św. Józefa.

 

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here