Raciborzanie wchodzą do strefy Schengen

21 grudnia na raciborskim rynku, mimo 2 – stopniowego mrozu, odbył się happening "Ulotna granica".

- reklama -

Impreza, zorganizowana przez Urząd Miasta Racibórz i Młodzieżową Radę Miasta, miała na celu uczczenie wejścia przez Polskę do strefy Schengen. Zgromadzonych na rynku raciborzan przywitał prezydent Mirosław Lenk, pani wiceprezydent oraz komendant Śląskiej Straży Granicznej. Zaś całą uroczystość prowadził Gracjan Humeniuk. Podkreślono wówczas, jak ważną datą w dziejach narodu polskiego jest dzień wejścia Polski do strefy. Wspomniano też o czasach, kiedy przekroczenie granicy było niemal cudem.

 

W ramach uroczystości na rynku przygotowano symboliczną granicę, którą symbolicznie przecięły władze raciborskie. Po czym zaprosili raciborzan do strefy Schengen.

 

 

Jednak główną atrakcją niniejszego wieczoru było wykonanie przez fotografa Bolesława Stachowa z podnośnika wspólnego zdjęcia raciborzan, którzy ustawili się w wybrane przez studentów logo – Razem. Toteż każda z osób po przekroczeniu symbolicznej granicy, otrzymała zapaloną świecę, których wykorzystano około 500. Przedsięwzięcie było możliwe dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.

 

 

/KJ/

Zdjęcie Bolesława Stachowa:

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here