Kolędowania z Elżbietą i Andrzejem Biskup

0

W piątkowy wieczór, 4 stycznia, w parafii p.w. św. Paschalisa w Raciborzu – Płoni odbył się koncert kolęd.

Koncert, którego pełna nazwa brzmiała: „Koncert Kolęd Tradycyjnych i Pastorałek autorstwa Elżbiety i Andrzeja Biskupów”, zgromadził w kościele św. Paschalisa bardzo liczną publiczność. Przybyli goście z zadowoleniem słuchali tego, co przygotowali organizatorzy. Mogli usłyszeć zarówno tradycyjne kolędy, jak i nieco zmodernizowane, na przykład w rytmie bluesa.

- reklama -

 

 

 

Impreza, zorganizowana przez Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu oraz proboszcza parafii p.w. św. Paschalisa w Raciborzu, wpisana była w uroczyste obchody 900 – lecia Miasta Raciborza.

 

 

 

Wystąpiło na niej wielu cenionych artystów: Anna Wyszkoni – wokalistka zespołu „Łzy”, Marzena Korzonek – laureatka Konkursu Debiutów Festiwalu w Opolu w 2003 r., Dawid Koczy – finalista programu telewizyjnego „Jestem, jaki jestem”, Agnieszka Busuleanu oraz zespół wokalny "Miraż" w tym solistki, np. Hanna Hołek, Klaudia Stabik – zdobywczynie wielu wysokich laurów na konkursach krajowych, a także międzynarodowych i grupa teatralna "Irrealis”. To właśnie oni – śpiewając, recytując – wprowadzili obecnych w nastrój zadumy nad istotą Świąt Bożego Narodzenia.

 

 

/KJ/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here