Dzień Edukacji Narodowej w Rudniku

0

11 października z okazji Dnia Nauczyciela w Gminnym Centrum Informacji w Rudniku odbyło się spotkanie pracowników oświaty z Wójtem  Alojzym Pieruszką oraz zaproszonymi gośćmi.

Podczas spotkania, z okazji przypadającego na 14 października Święta Edukacji Narodowej, wójt podziękował wszystkim zebranym za ciężką, często niedocenianą, ale bardzo ważną pracę nad kształtowaniem młodego pokolenia. Podkreślił, iż być pracownikiem edukacji znaczy: dawać, służyć, pomagać, inspirować. Tysiące nauczycieli – dodał – na co dzień wciela te słowa w życie, bo przecież jednym z celów współczesnej szkoły jest dążenie do osiągnięcia wysokiego poziomu edukacji młodzieży, a także kształtowanie i rozwijanie charakterów, postaw młodych ludzi, otwartych na świat i drugiego człowieka.
Do życzeń i gratulacji dołączył również Kierownik Referatu Oświaty Pan Jan Deńca. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, było również okazją do wręczenia nagród dla wyróżniających się pedagogów. Stanowiły one wyraz uznania wiedzy i zdobytych kwalifikacji, a także podziękowania za trud włożony w nauczanie młodego pokolenia naszej gminy. Pan Zygmunt Kandora, z tej okazji,  wykonał pamiątkowe zdjęcia.

- reklama -

 

 

 

 

 

 

 

/Gmina Rudnik/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here