I Konkurs Rolniczy

0

Starosta raciborski zaprasza mieszkańców powiatu raciborskiego do udziału w pierwszej edycji konkursu rolniczego pod nazwą „Powiatowy Mistrz Wiedzy Rolniczej – 2008”. Celem konkursu jest upowszechnienia wiedzy rolniczej wśród rolników powiatu raciborskiego z zakresu: produkcji roślinnej, produkcji zwierzęcej, ekonomiki rolnictwa oraz propagowanie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie.

Konkurs ma charakter otwarty, a uczestniczyć w nim mogą wszyscy mieszkańcy powiatu raciborskiego. Konkurs prowadzony będzie w dwóch kategoriach: indywidualnej oraz drużynowej i przeprowadzony zostanie w dwóch etapach. Pierwszy etap to eliminacje pisemne, które doprowadzą do wyłonienia grupy 10 finalistów w kategorii indywidualnej oraz 5 najlepszych drużyn gminnych. W drugim etapie finaliści w poszczególnych kategoriach odpowiadać będą ustnie na pytania komisji konkursowej.

- reklama -

Dla zwycięzców konkursu przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe o wartości odpowiednio: I miejsce – 1.200,00 zł, II miejsce – 800,00 zł, III miejsce – 500,00 zł oraz tytuł „Powiatowego Mistrza (I-go i II-go Wicemistrza) Wiedzy Rolniczej – 2008” wraz z pucharem Starosty Raciborskiego. Pozostali finaliści otrzymają honorowe dyplomy, których wręczenie przewidziane jest podczas uroczystości z okazji „Dożynek Powiatowych 2008”, które w tym roku organizować będzie Gmina Kornowac.

Zgłoszenia uczestników będą przyjmowane indywidualnie lub za pośrednictwem Gmin. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest pisemne, telefoniczne lub elektroniczne zgłoszenie udziału do dnia 10 lutego 2008 r. na adres organizatora:

Starostwo Powiatowe w Raciborzu

Referat Ochrony Środowiska Gospodarki Wodnej i Rolnictwa

47-400 Racibórz

Plac Okrzei 4

telefon 032 418 16 23

e-mail: [email protected]

I etap konkursu – eliminacje pisemne odbędą się 14 lutego 2008 r. o godz. 09.00 w Klubie Olimpijczyka „Sokół” przy ul. Klasztornej 9 w Raciborzu.

Regulamin Konkursu i przykładowe pytania dostępne na stronie powiatu: www.powiatraciborski.pl

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here