Centrum multimedialne w G5

0

Gimnazjum nr 5 wzbogaciło się o Mulimedialne Szkolne Centrum Informacji.

4 stanowiska komputerowe znalazły miejsce w czytelni biblioteki szkolnej. To znakomite uzupełnienie dotychczasowych możliwości biblioteki – zauważa opiekun centrum bibliotekarka Grażyna Chudy. – Teraz w jednym miejscu można uzyskać informacje z różnych źródeł : z książek, czasopism oraz z internetowych programów edukacyjnych i publikacji internetowych.

- reklama -

 

 

Komputery, podłączone do internetu, wyposażone są w:

– Microsoft Office

– oprogramowanie zabezpieczające przed wyświetleniem stron internetowych zawierających treści niepożądane,

– Oprogramowanie edukacyjne-multimedialna encyklopedia powszechna i

– multimedialne słowniki: języka polskiego, wyrazów obcych, poprawnej polszczyzny.

W komplecie znajduje się urządzenie wielofunkcyjne z kserokopiarką i skanerem.

 

Powstanie Multimedialnego Centrum Informacji w bibliotekach to efekt realizacji kolejnej edycji projektu Ministerstwa Edukacji pt. Multimedialne Centrum Informacji w Bibliotekach Szkolnych i Pedagogicznych. Projekt jest współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny.

 

Przystępując do projektu, musieliśmy wypełnić pewne zobowiązania: przygotować pomieszczenie przygotować umeblowanie, rozmieścić 4 stanowiska komputerowe, zabezpieczyć pomieszczenie przed włamaniem, zabezpieczyć instalację elektryczną i zasilającą, zapewnić dostęp do sieci i umożliwić podłączenie do internetu – wylicza dyrektor gimnazjum Dariusz Malinowski. Ze sprzętu można korzystać tylko w celach naukowych – zaznacza. Komputery mają służyć uczniom do szybkiego pozyskiwania rzeczowych informacji, pomagać w odrabianiu zadań domowych, uzupełniać stan wiedzy i motywować do rozszerzania horyzontów. Ich zainstalowanie w czytelni bardzo ułatwia uczniom dostęp do sprzętu. Nadmienia, że w szkole istnieją dwie pracownie komputerowe, ponadto sala do nauki języka angielskiego wyposażona jest w komputery. W multimedia wyposażone są też inne gabinety przedmiotowe.

/BSp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here