Inauguracja sportowej rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych

Pod nieobecność drużyny Zespołu Szkół Mechanicznych w zimowym turnieju halowej piłki nożnej szkół ponadgimnazjalnych nieoczekiwanie zwyciężył „team” Zespołu Szkół Zawodowych.

Uczniowie raciborskich szkół ponadgimnazjalnych zainaugurowali sportową rywalizację kolejną edycją zimowego turnieju halowej piłki nożnej. Organizatorem turnieju był tradycyjnie Zespół Szkół Budowlanych i mimo tego, że turniej miał charakter towarzyski to sportowych emocji nie brakowało. Co prawda tylko pięć szkół wystawiło swoje drużyny, ale za to poziom umiejętnosci i zaangażowanie w sportowej walce zaprezentowane przez piłkarzy zasługuje na słowa uznania.Po raz kolejny Starosta Raciborski objął turniej swym patronatem fundując pucha,r statuetki, dyplomy i nagrody, natomiast patronat medialny był po stronie Nowin Raciborskich, które również dołożyły kilka nagród rzeczowych.
Cieszy sportowa postawa i ambitna gra wychowanków Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu, którzy ostatecznie zakończyli turniej na szóstym miejscu przegrywając z ciekawie grającą drużyną ZSE. Idywidualne wyróżnienie dla najlepszego bramkarzem turnieju przypadło w udziale Rafałowi Niechojowi wychowankowi ZPiSdN.Bardzo ciekawy był przebieg meczu finałowego, w którym ostatecznie drużyna ZSZ pokonała 3:2 drużynę ZSOMS, prowadząc wcześniej 3:0. Może gdyby mecz był dłuższy piłkarze ZSOMS zdołaliby odrobić straty, chociaż w samej końcówce ZSZ miał jeszcze dwie piłkarskie „setki” niestety zmarnowane. W meczu o III miejsce pierwsza drużyna ZSB pokonała czwartą drużynę tej samej szkoły 4:1.   
Królem strzelców został zdobywca 10 goli Marek Wesoły uczeń ZSZ, a najlepszym zawodnikiem Marcin Dzierżęga z drużyny ZSOMS.Ponadto wybrana została „drużyna gwiazd turnieju” w której znaleźli się: bramkarz Jacek Sebastian i zawodnicy z pola Kamil Kucyniak, Maciej Sromek i Mateusz Procek./Piela/

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here