J. Wystub: Sam dyrygent orkiestrą nie zabrzmi

0

Prezydent Mirosław Lenk wybrał Janinę Wystub na nowego dyrektora RCK, bo przekonała go jej świeża wizja przyszłości instytucji. Zobacz WIDEO.

Janina Wystub dyrektorem I LO była od 1997 roku. W tym czasie nie była związana z raciborską kulturą, mimo, że, jak przyznaje, Leszek Wyka, zapraszał ją do współpracy przy prowadzeniu zespołów folklorystycznych. Z wykształcenia muzyk. Na swoim koncie ma także studia podyplomowe – dyrygenturę orkiestr dętych. Przed objęciem funkcji dyrektora szkoły w Raciborzu, była związana z domami kultury w Rybniku i Żorach, gdzie prowadziła chóry, zespół pieśni i tańca, a nawet zespół akordeonowy. – Gdy trafiłam do Raciborza, zawsze brakowało mi swojej wcześniejszej działalności, obcowania ze sztuką, artystami – twierdzi Wystub.

- reklama -

zobacz wideo

Nowa dyrektor w RCK planuje także zmiany kadrowe. – Będą to zmiany raczej w organizacji, w strukturze, jednak za wcześnie, by mówić o szczegółach. Najpierw muszę się wszystkiemu dobrze przyjrzeć. Sam dyrygent orkiestrą nie zabrzmi – uśmiecha się Wystub.

 

Tymczasem w liceum zastąpi ją  wieloletni nauczyciel szkoły, polonista Wojciech Janiczko. – Będzie miał okazję się wykazać, będzie mógł pewne sprawy poprowadzić może inaczej. Każdy z nas ma inną osobowość, ja nigdy nie ukrywałam swoich zamierzeń, zawsze wprost mówię co myślę, jestem człowiekiem otwartym, drzwi do mojego gabinetu nigdy nie były zamknięte. Jestem zwolennikiem rozwiązywania problemów na bieżąco, w innym przypadku coś może nabrzmieć zbyt mocno. Całemu zespołowi świetnych pedagogów tej szkoły życzę wszystkiego dobrego – mówi odchodząca dyrektor.    

 

Czy panujący przez ostatnie miesiące w szkole konflikt odbije się echem w nowej funkcji Janiny Wystub? – Nie wiem. To nie zależy wyłącznie ode mnie. Czas pokaże… – kończy Wystub.

 

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here