Kobieca drużyna RTP „Unia” Racibórz już trenuje

  0

  Minął pierwszy tydzień zajęć treningowych „wzmocnionej” kadrowo Ekstraligowej kobiecej drużyny raciborskiej „Unii”.

  Po przerwie świąteczno – noworocznej, od zajęć na obiektach MKZ „Unia” Racibórz i w hali sportowej w Rudniku piłkarki RTP „Unii” Racibórz rozpoczęły okres przygotowawczy do wiosennych ligowych kolejek sezonu 2007/2008. Z drużyną trenują Agnieszka Karcz (AZS Wrocław) i Agata Mańczyńska (Medyk Konin). W opinii trenera Remigiusza Trawińskiego kolejne wzmocnienia i solidnie zaplanowany okres przygotowawczy z dwoma obozami sportowymi i 10 meczami kontrolnymi mają bardzo dobrze przygotować zawodniczki do skutecznej walki o medal Mistrzostw Polski.  Pierwszy obóz piłkarki „Unii” rozpoczną 25 stycznia w ośrodku przygotowań olimpijskich w Szczyrku. Zgrupowanie potrwa do 2 lutego, a rozpocznie się meczem kontrolnym, w którym 25 stycznia o godz.18.00 na Stadionie Śląskim RTP „Unia” Racibórz zagra z młodzieżową reprezentacją Polski U – 19. Na koniec 2 lutego na obiektach „Startu” w Wiśle w meczu kontrolnym przeciwnikiem „Unii” będzie Medyk Konin. W międzyczasie od 30 stycznia do 2 lutego na zgrupowanie kadry Polski powołanie dostały: Daria Kasperska, Marta Sęga, Agnieszka Karcz i dwie Pauliny Kawalec i Rytwińska. Mamy nadzieję, że dziewczęta dostaną szansę występu w meczu kontrolnym reprezentacji Polski z Irlandią 2 lutego w Dublinie.    Tydzień póżniej 9 lutego w Częstochowie „Unia” zagra z Golem Częstochowa. Zaległy mecz 1/4 Pucharu Polski zawodniczki ” Unii” rozegrają 17 lutego na obiekcie Hutnika w Krakowie (na sztucznej murawie), początek spotkania o godz. 14.00. Na zwycięzcę czeka już drużyna Czarnych Sosnowiec. Mamy nadzieję, że to „raciborzanki” zagrają w Sosnowcu o awans do pierwszej czwórki w meczu 17 marca 2008 r.


  Na drugi obóz piłkarski „Unia” pojedzie do Niechora 23 lutego 2008 r. W trakcie zgrupowania dziewczęta rozegrają cztery mecze kontrolne. Kolejno: 24 lutego z juniorami KP Police, 26 lutego z kobiecą drużyną Gryfa Szczecin, dzień później z Olimpią Szczecin i  29 lutego z drużyną Stilonu Gorzów. Po powrocie z obozu od 3 marca rozpocznie się w Raciborzu ostatnia część przygotowań do rozgrywek ligowych. Bardzo ważnym sprawdzianem dla „raciborzanek” będzie mecz kontrolny z AZS PWSZ Biała Podlaska, który odbędzie się 9 marca najprawdopodobniej w Radomiu, oczywiście na sztucznej, oświetlonej i posiadającej certyfikaty do rozgrywania meczów pucharowych murawie.   Wiosenne rozgrywki w Ekstralidze kobiet RTP „Unia” Racibórz rozpocznie 22 marca 2008 r. W sobotę na stadionie przy ulicy Srebrnej w Raciborzu przeciwnikiem raciborskiej drużyny będzie KKPK Medyk Konin. Mecz rozpocznie się o godz. 15.00.
  Kadra RTP „Unia” Racibórz w rundzie wiosennej liczyć będzie 23 zawodniczki. Bramkarki : Daria Antończyk i Dorota Wilk oraz zawodniczki z pola Renata Luberda, Marta Sęga, Daria Kasperska, Paulina Rytwińska, Hanna Konsek, Patrycja Wiśniewska, Natalia Surma, Paulina Kawalec, Magdalena Koziura, Agnieszka Różkowska, Izabela Doleżych, Katarzyna Krupa, Kinga Bandych, Anna Sznyrowska, Anna Kowal, Roksana Dziadek, Małgorzata Polnik, Patrycja Rżany, Kamila Darda, Agnieszka Karcz, Agata Mańczyńska.


  /Piela/

  - reklama -
  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here