Recital Artura Dutkiewicza

0

W raciborskim Muzeum odbył się koncert pt. "Jednego serca – Niemen improwizacje" jednego z najwybitniejszych pianistów jazzowych.

Zgromadził on sporą publiczność, którą przywitała pani dyrektor muzeum Joanna Muszała – Ciałowicz, mówiąc – Proszę Państwa, dzisiaj przed Państwem wystąpi znakomity polski pianista jazzowy Artur Dutkiewicz. Zaraz potem rozpoczął się koncert, trwający blisko półtorej godziny. Złożyły się na niego jazzowe improwizacje na temat piosenek Czesława Niemena.

- reklama -

 

 

Artysta – o którym mowa – jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie uzyskał dyplom z wyróżnieniem w klasie kompozycji i aranżacji w 1982 r. Wielokrotnie był nagradzany. Jest laureatem konkursów: Pianistów Jazzowych w Kaliszu '76, Improwizacji Jazzowej w Katowicach '77, Jazz nad Odrą '78, Jazz Jantar '79, finalistą konkursu Theloniousa Monka w Waszyngtonie '89. Jego wielkim sukcesem był solowy recital z transmisją radiową na Midem w Cannes, a także recitale w Filharmonii Narodowej w Warszawie oraz w Paryżu i Londynie w 1988 roku. Koncertował z wybitnymi muzykami jazzowymi i bluesowymi, m.in. z Urszulą Dudziak, Grażyną Auguścik, Deborah Brown, Lorą Szafran, Carlosem Johnsonem, Tadeuszem Nalepą, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Szukalskim, Hiramem Bullockiem.

 

zobacz wideo

 

Zob. Dutkiewicz z Niemenem

 

/KJ/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here