Koncert „Frank Prus Trio”

0

15 lutego o godz. 17.00 w muzeum raciborskim, przy ul. Gimnazjalnej odbędzie się koncert zespołu "Frank Prus Trio".

- reklama -

Zespół, istniejący od 1999 roku, składa się z sześciu muzyków: Franciszek Prus – wirtuoz akordeonu, Andrzej Kocyba – kontrabasista i gitarzysta, Łukasz Wojtas – perkusja, a także Jerzy "Kali" Wenglarzy, Łukasz Walczak oraz Ireneusz Głyk.
Nazwa zespołu – jak mówią – bezpośrednio nawiązuje do nazwiska (i imienia – w angielskiej jego wersji) założyciela i lidera zespołu – Franciszka Prusa. Ich muzyka jest niezwykle różnorodna.

Niezwykła interpretacja tych utworów daje nowatorskie i oryginalne brzmienie zespołu. Największym atutem grupy prócz wirtuozerii tworzących ją artystów jest zmiana stylów tworzonej muzyki i swobodne przechodzenie między poszczególnymi gatunkami. Niewielu zna prawdziwe bogactwo brzmień, jakie można wydobyć z akordeonu. Zwykle dopiero na koncertach zespołu Franciszka Prusa raptem ze zdumieniem publiczność odkrywa fascynujące możliwości tego instrumentu. Oprócz normalnej aktywności zespół współpracuje m.in. z Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach, ilustrujac muzycznie-wernisarze i wystawy między innymi w Diseldorfie i Retingen.

Podczas koncertu zaprezentują gółwnie utwory muzyki klasycznej, rozrywkowej i jazzowej.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here