Pierwszy mecz i pierwsza wygrana drużyny Klubu Piłkarskiego „Unia” Racibórz

0

Wynikiem 3:1 zakończył się mecz między raciborską „Unią” a niżej notowaną drużyną Zryw Wysoka.

W sobotę 26 stycznia na obiektach Buly Arena w czeskim Kravare, pierwszy mecz kontrolny przed rundą wiosenną rozegrała drużyna Klubu Piłkarskiego „Unia” Racibórz pewnie wygrywając 3:1 z niżej notowaną drużyną Zryw Wysoka.

Po oficjalnym rozdziale męskiej i żeńskiej piłki nożnej i rejestracji Klubu Piłkarskiego „Unia” Racibórz pierwsze bramki dla klubu, którego ambicją jest nawiązanie do świetnych tradycji raciborskiej piłki nożnej zdobyli Łukasz Zapotoczny, Mariusz Frydryk i Sebastian Kapinos. Jest również pewne, że sezon 2007/2008 ze względu na przepisy obowiązujące w Śląskim Związku Piłki Nożnej raciborska drużyna dogra pod nazwą RTP „Unia” Racibórz.Adam Bedryj trener „Unii” w tym spotkaniu sprawdził dyspozycję 21 zawodników. W pierwszej połowie kibice mogli ogladnąć grę mocniejszej jedenastki w składzie, której wystąpili: Szymon Kubów, Maciej Biegański, Paweł Woniakowski, Jacek Selera, Mirosław Pniewski, Jarosław Rachwalski, Artur Potaczek, Patryk Podstawka, Łukasz Zapotoczny, Sebastian Kapinos i Mariusz Frydryk. Po przerwie pozostał na boisku tylko rozgrywający Patryk Podstawka a dołączyli do niego: bramkarz Kamil Ozór i zawodnicy z pola Łukasz Pytlik, Piotr Sławik, Grzegorz Gawron, Adam Mużelak, Mateusz Górny, Dawid Fryt, Tomasz Wardęga, Kamil Szałkowski, Adam Kiełtyka. Po 70 min gry Patryka Podstawkę, wchodząc po raz drugi na boisko, zmienił Łukasz Zapotoczny strzelec pierwszej bramki w historii nowego klubu.Wszyscy piłkarze chwalili wspaniałe warunki do gry na boisku ze sztuczną trawą czwartej generacji, usytułowanym w polu niedaleko niewielkiej miejscowości Kravare oddalonej o 24 km od Raciborza. Przeciwnikiem raciborzan była drużyna lidera głubczyckiej A klasy, wobec czego kibice nie spodziewali się innego wyniku jak tylko zwycięstwa „Unii”.
  
W pierwszej połowie swoja zdecydowaną przewagę na boisku „Unia” udokumentowana trzema bramkami oraz kilkoma niewykorzystanymi sytuacjami. Po przewrwie, gdy na boisku pojawili się rezerwowi oraz „testowani” gracze gra się wyrównała i Zryw  Wysoka zdołał strzelić honorowego gola. W tej sytuacji bramkarz raciborskiego zespołu interweniował niezdecydowanie. Taki mecz to z pewnością dobre „przetarcie” dla zawodników, którzy są w trakcie intensywnych przygotowań do rundy wiosennej tym bardziej, że gra na świetnie przygotowanym, „równym jak stół” boisku o tej porze roku to dla większości z nich nowe doświadczenie.W tym tygodniu raciborska „Unia” odbywa na miejscu „obóz dochodzeniowy”. Przed południem zawodnicy trenują na hali OSiR, a po południu w terenie lub na boisku. Przewidziany jest też piątkowy trening na siłowni. Piłkarze „Unii” następne mecze kontrolne rozegrają kolejno: 2 lutego o godz.11.00 w Cisku z miejscową „Victorią”, 9 lutego o  godz.11.00 w Gliwicach z „Carbo”, 16 lutego o godz.12.00 z Ruchem Zdzieszowice w Kravare – BulyArena (sztuczna trawa), 23 lutego Suszcu z „Krupińskim” Suszec, 24 lutego o godz.12.00 z TJ SK KRAVARE (Czechy) na BulyArena w Kravare, 27 lutego w Lubomii z miejscową „Silesią”, 1 marca w Krzyżanowicach z LKS Krzyżanowice, 5 marca o godz.15.30 z Górnikiem Pszów prawdopodobnie w Raciborzu i 8 marca o godz.11.00 w Niedobczycach z Rymerem. Miejmy nadzieję, że intensywnie spędzony okres przygotowawczy z wieloma grami kontrolnymi pozwoli zawodnikom na bardzo płynne wejście w rozgrywki rundy wiosennej i skuteczną grę o punkty. Pierwszy raz o punkty w 2008 „Unia” zagra 15 marca o godz.15.00 z „Naprzodem” Syrynia w eliminacjach Pucharu Polski, natomiast pierwszy IV ligowy mecz rundy wiosennej zaplanowany jest w Raciborzu 22 marca w sobotę ztrzecią w tabeli drużyną „Beskidu” Skoczów.


/Piela/

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here