Akcja „Cała Polska czyta dzieciom” w G5 i SP15

0

Młodzież z G5 ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przygotowała spotkanie z pierwszakami z SP15.
Wyniki badań potwierdzają, że czytanie jest skutecznym sposobem na zwiększenie predyspozycji edukacyjnych uczniów. Sposób ten ma kilka poważnych walorów: nie wymaga ani pieniędzy, ani skomplikowanych zabiegów organizacyjnych.
Wychodząc z tego założenia młodzież z Koła Przyjaciół Książki, działającego przy bibliotece w Gimnazjum nr 5 wraz opiekunką p. Grażyną Chudy w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przygotowała inscenizację „Zwierzęta bohaterami bajek” i zaprezentowała ją pierwszakom ze Szkoły Podstawowej nr 15.


Uczennice gimnazjum nie tylko czytały dzieciom bajki i wiersze znanych polskich pisarzy, np. J. Tuwima, J. Brzechwy, ale i zadbały o urozmaicenie spotkania, przynosząc rekwizyty, które wzbogacały treść bajek.
Po lekturze były rozmowy o bohaterach książek, zagadki, zabawy ruchowe oraz zabawy ze śpiewem w wykonaniu dzieci i gimnazjalistek.


Impreza odbyła się w świetlicy szkolnej z udziałem dzieci oczekujących tu na swoje lekcje i z udziałem jednej klasy I, specjalnie zaproszonej na występ. To bardzo dobry pomysł na rozwijanie nawyku czytania u dzieci – podsumowała spotkanie bibliotekarka SP15 p. Aleksandra Stępień. Mamy nadzieję, że będzie to cykliczna impreza czytelnicza, więc zachęcamy gimnazjalistów do przygotowania następnego spotkania z książką przy wspólnej zabawie.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here