Karolina Pater i Kinga Wojtek wśród najlepszych na olimpiadzie PCK

0

W maju odbędzie się etap centralny XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK z udziałem uczennic z naszego rejonu.

Karolina Pater, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Raciborzu, i Kinga Wojtek, uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Tworkowie, reprezentowały Zarząd Rejonowy PCK w Raciborzu na etapie okręgowym  XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK, który odbył się w styczniu w Katowicach. Wówczas w gronie 23 uczestników w swoich grupach – Karolina Pater, szkoły ponadgimnazjalne, – Kinga Wojtek, szkoły gimnazjalne, zwyciężyły. To właśnie one – jako jedyne – będą reprezentować województwo śląskie na etapie centralnym XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK, który organizowany jest w Warszawie.

- reklama -

 

Celem niniejszej olimpiady – jak mówią organizatorzy – jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz promowanie zdrowego stylu życia, poprzez kształtowanie wśród uczniów postaw i zachowań prozdrowotnych, pogłębianie wiedzy uczniów na temat zagrożeń zdrowotnych oraz sposobów ochrony zdrowia i dbałości o zdrowie, inicjowanie i realizowanie przez młodzież działań promujących zdrowie w środowisku lokalnym. Wyraźnie też podkreślają, iż olimpiada, mimo charakteru konkursowego, nie jest nastawiona na rywalizację, a na wymianę doświadczeń oraz rozwijanie i doskonalenie swoich umiejętności.

 

Teraz Karolina Pater i Kinga Wojtek przygotowują się do ostatniego etapu olimpiady. Mają już za sobą zwycięstwa na poziomach: szkolnym, rejonowym, okręgowym. W ostatnim etapie, odbywającym się w Warszawie, wezmą udział razem z uczniami, którzy również zajęli pierwsze miejsca podczas poziomu okręgowego. Uczestnicy będą musieli rozwiązać test, składający się ze 100 pytań, zaprezentować umiejętność udzielania pierwszej pomocy,  przedstawić akcję promującą  zdrowie, którą udało im się przeprowadzić.

 

Toteż Karolina Pater, wraz ze swoją opiekunką Elżbietą Kilijan – Opiekun Szkolnego Koła PCK i Stanisławem Bielą – Prezes Zarządu Rejonowego PCK w Raciborzu, przygotowują akcję prozdrowotną pod nazwą „Raciborska Akcja Prozdrowotna pod patronatem Prezydenta Miasta Racibórz” . Akcja, planowana na kwiecień, jest obecnie przygotowywana. Wymaga od Karoliny dużego zaangażowania – podkreśla jej opiekunka. Mają się na nią złożyć prelekcje, konkursy, gry, zabawy, koncerty – mówi uczennica II LO.  

 

/KJ/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here