Pewne zwycięstwo siatkarzy KS AZS „Rafako” Racibórz

W piętnastym meczu rundy zasadnczej raciborska drużyna wygała z Pamapolem Siatkarz Wieluń 3:0 (25:20, 25:16, 25:17).

W sobotnie popołudnie drużyna KS AZS "Rafako" Racibórz dopisała kolejne trzy punkty do swojego ligowego dorobku w rundzie zasadniczej w II lidze piłki siatkowej mężczyzn wygrywając po 60 minutach gry z niżej notowaną drużyną Pamapolu Siatkarz Wieluń prowadzoną przez wielokrotnego reprezentanta Polski Damiana Dacewicza.W drużynie AZS "Rafako" w pierwszej szóstce mecz rozpoczęli: Krystian Lipiec, Miłosz Zniszczoł, Aleksander Galiński, Karol Galiński, Bartosz Buniak, Marcin Gonsior – kapitan drużyny  i libero Artur Szmidtka. w trakcie spotkania na parkiecie pojawili się jeszcze : Mariusz Jajus, Adrian Sdebel, Radosław Łyczko i Michał Szafirski. W raciborskiej drużynie na szczególne wyróżnienie za grę w tym spotkaniu zasłużył Krystian Lipiec.


W przebiegu całego spotkania raciborska drużyna była wyraźnie lepsza, a siatkarze z Wielunia jedynie na początku pierwszego seta starali się grać "punkt za punkt". Od stanu 13:10 dla gospodarzy trzypunktowa przewaga utrzymywała się do stanu 22:19. W tym momencie po świetnym bloku Krystiana Lipca trener gości Damian Dacewicz poprosił o druga przerwę na żądanie. Po przerwie Marcin Gonsior popisuje się dwoma skutecznymi zagrywkami, a seta skończył Miłosz Zniszczoł atakiem z "przesuniętej" krótkiej.W drugim secie siatkarze AZS "Rafako"od początku uzyskali kilkupunktową przewagę. dziesiąty punkt w tym secie zdobył sprytną "kiwką" Marcin Gonsior i przewaga wzrosła do czterech punktów. Siatkarze AZS "Rafako" cały czas kontrolowali sytuację i pewnie prowadzili 22:16. Ostatnie trzy punkty wtym secie zdobyli nasi siatkarze i wygrali 25:16.


W trzecim secie Witold Galiński przy stanie 15:9 zrobił podwójną zmianę i już do końca meczu Mariusz Jajus i Adrian Sdebel pozostali na boisku. Przy dobrym przyjęciu raciborscy siatkarze często skutecznie grali środkiem. Dobrze atakowali obaj środkowi Bartosz Buniak i Miłosz Zniszczoł, którzy również dobrze zagrali w bloku.Kolejne dwa ligowe spotkania raciborscy siatkarze rozegrają "na wyjeździe". Najpierw w sobotę 23 lutego przeciwnikiem AZS "Rafako" będzie Bzura Ozorków, a w niedzielę raciborzanie rozegrają zaległy mecz z SMS Łódź. Bardzo ważne, aby z tego wyjazdu przywieźli do raciborza najlepiej sześć punktów.


/Piela/

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here