Dane statystyczne o Gminie Rudnik

0

Dane statystyczne z USC, ewidencji ludności i dowodów osobistych za rok 2007 .

W 2007 roku w Gminie Rudnik urodziło się 48 dzieci, to aż o 14 więcej niż przed rokiem. Więcej urodziło się dziewczynek – 27, chłopców było 21. Rodzice wybierali różne imiona dla swych pociech. Najpopularniejsze dla dziewczynki okazały się imiona Julia i Zuzanna. Dla chłopca najczęściej wybieranymi imionami były Dawid, Marcel, Maksymilian i Piotr.

- reklama -

 

Związek małżeński zawarło w ubiegłym roku 48 mieszkańców Gminy Rudnik. Zarejestrowano 6 rozwodów. Umiejscowiono 5 małżeństw zawartych za granicą, 2 zgony i 11 urodzeń.
Trzy pary małżeńskie obchodziły jubileusz 55-lecia pożycia małżeńskiego, jedna zaś świętowała 60 lecie zawarcia związku małżeńskiego. Dwadzieścia par doczekało jubileuszu „Złote Gody”. Wójt Gminy udekorował jubilatów medalami przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.  Wysłano 23 listy gratulacyjne do par małżeńskich obchodzących Srebrne Wesele.

 

W 2007 roku zmarło 50 osób, o 9 mniej niż przed w roku ubiegłym. Obecnie w Gminie Rudnik żyje czternaście osób powyżej 90 roku życia, a najstarszą mieszkanką Gminy jest nadal Pani Maria Negacz ze Sławikowa, która we wrześniu ukończyła 98 lat.

 

W 2007 roku wydano 986 dowodów osobistych. W roku ubiegłym na terenie Gminy Rudnik na pobyt stały zameldowało się 81 osób, o 7 więcej niż w 2006 r. W tym 10 powróciło z zagranicy. Przemeldowało się 66 osób. 70 osób wymeldowało się z pobytu stałego, to o 1 mniej niż przed rokiem. Z tego za granicę wymeldowało się 36 mieszkańców Gminy. Na pobyt czasowy za granicę wymeldowało się 38 osób, to o 7 więcej niż w roku poprzednim – do Niemiec 20 osób, 11 do Holandii a 7 do Austrii. Na pobyt czasowy na terenie naszej Gminy zameldowało się 17 osób o 7 mniej niż w 2006 roku.

 

Szczegółowy stan ludności na przestrzeni ostatnich 5 lat w rozbiciu na miejscowości przedstawia poniższa tabela:

 

Stan ludności Gminy Rudnik na przestrzeni lat

 

/Gmina Rudnik/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here