Straż graniczna na kursie pierwszej pomocy

Pogranicznicy szkolą się w zakresie udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Po włączeniu Polski do strefy Schengen, jednostki straży granicznej pracują w głębi terytorium kraju. Podstawową formą działań są mobilne patrole na szlakach komunikacyjnych.  – Pełniąc służbę spotykamy się z różnymi sytuacjami i zdarzeniami, również takimi, które mogą zagrażać życiu i zdrowiu innych ludzi. Dlatego tak istotne dla nas są tego typu szkolenia – tłumaczy rzecznik prasowy raciborskiej straży granicznej Cezary Zaborski.

- reklama -

 

W kilkudniowym szkoleniu w sumie wzięło udział 58 pograniczników. Obejmowało m.in. zagadnienia związane z bezpieczeństwem w działaniach ratowniczych, organizacją pomocy medycznej, technikami udzielania pomocy medycznej, sposobami udzielania pomocy w obrażeniach mechanicznych, termicznych i chemicznych, a także naukę posługiwania się standardowym sprzętem ratowniczym i podręcznymi środkami opatrunkowymi.

 

 

Kurs prowadzony był zarówno w formie zajęć teoretycznych, jak i zajęć praktycznych realizowanych w oparciu o ćwiczenia z wykorzystaniem elementów wyposażenia ratowniczego.

Była to już druga edycja szkolenia.

 

/s/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here