Mateusz Iwulski zwycięzcą konkursu TVP

Iwulski został laureatem nagrody dla animatorów kultury w konkursie "Dolina Kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka?".

Za projekt "Miasto zabaw" jury w składzie: Max Cegielski, Grażyna Mosur (Centrum Kultury AGORA we Wrocławiu), Agnieszka Borkiewicz (Austriackie Forum Kultury w Warszawie), Marta Białek (Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę") przyznało Iwulskiemu I nagrodę i najwyższe dofinansowanie.

- reklama -

 

"Miasto zabaw" polega na stworzeniu wielowątkowej instalacji w przestrzeni miejskiej – swoistej mapy rozrywkowej historii Raciborza złożonej z osobistych historii o miejscach. Młodzi artyści używając nowych mediów (cyfrowe wideo, instalacja wideo, audio art) zbiorą opowieści swoich starszych braci, rodziców i dziadków o miejskich przyjemnościach sprzed lat, miejskim życiu nocnym i historiach ich młodości.

Projekt będzie realizowany wspólnie z Raciborskim Stowarzyszeniem Kulturalnym ASK.

 

 

Mateusz Iwulski zajmuje się sztukami performatywnymi, filmem wideo i animacją kulturalną. Jest jednym z założycieli i wiceprezesem Raciborskiego Stowarzyszenia Kulturalnego ASK, dyrektorem artystycznym Raciborskiego Festiwalu Sztuki Ciało.Duch.Miasto, mieszka w Raciborzu.

 

/SaM/

/fot/ T. Wajsprych/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here