Tym razem piłkarki RTP „Unia” „postrzelały” ostro

  0

  W drugim meczu kontrolnym na zgrupwaniu w Niechorzu RTP "Unia" Racibórz wygrała z Gryfem Szczecin 8:0.  

  Wtorkowe przeciwniczki raciborskiej "Unii" drużyna Gryfa Szczecin po rundzie jesiennej jest sklasyfikowana na 7 miejscu w grupie północnej I ligi piłki nożnej kobiet. Po 7 rozegranych meczach ma 8 pkt, wywalczonych po dwóch zwycięstwach, dwóch remisach i trzech porażkach.

  - reklama -

    

  Zgodnie z oczekiwaniami trzecia drużyna Ekstraligi piłki nożnej kobiet urządziła sobie "trening strzelecki". Mecz obfitował w wiele akcji kończonych strzałami, z których kilka wylądowało na poprzeczce i słupkach.

  W pierszej połowie zakończonej wynikiem 5:0 "Unia" zagrała w następującym składzie: w bramce Dorota Wilk, w obronie Kamila Darda, Anna Kowal, Katarzyna Krupa, w linii środkowej Patrycja Rżany, Daria Kasperska, Paulina Kawalec, Natalia Surma, Agata Mańczyńska i w ataku Hania Konsek i Anna Sznyrowska. Zawodniczki Remigiusza Trawińskiego grały szybko i zdecydowanie. Drużyna ze Szczecina była bezradna wobec akcji rozgrywanych skrzydłami. Po jednej z nich i dośrodkowaniu Agaty Mańczyńskiej z lewej strony boiska, Anna Sznyrowska strzałem głową zdobyła efektownego gola. Dziewczęta ze Szczecina starały się ustawić obronę dość wysoko zagęszczając środek, ale sprytne przeniesienie "ciężaru" głównych działań ofensywnych szeroko na skrzydła rozbiły defensywę Gryfa.   

  Na II połowę trener Remigiusz Trawiński wystawił mocno zmienioną jedenastkę, ale i ta zaprezentowała się z dobrej strony. W bramce zagrała Daria Antończyk, w obronie Magdalena Koziura, Anna Kowal, Katarzyna Krupa, w linii środkowej Agnieszka Różkowska, Izabela Cichecka, Renata Luberda, Marta Sęga, Agata Mańczyńska i w ataku Patrycja Wiśniewska i Patrycja Rżany.

  Trener Remigiusz Trawiński był zadowolony głównie z tego, że zawodniczki potrafiły utrzymać wysokie tempo rozgrywania akcji niejako wymuszane przez przeciwnika w poprzednim meczu. W drugiej połowie tempo gry trochę spadło, ale dziewczęta konskwentnie grały skrzydłami i podobnie jak w pierwszej połowie stwarzały sytuacje bramkowe. 
  Na listę strzelców goli w tym meczu wpisały się po dwa razy: Patrycja Rżany, Anna Sznyrowska i Agata Mańczyńska, po jednym trafieniu zaliczyły: Daria Kasperska i Patrycja Wiśniewska.

   

  /Piela/

   

  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here