Lenartowicz odchodzi ze starostwa

0

Na ostatniej sesji 27 lutego radni powiatowi podziękowali Gabrieli Lenartowicz za dotychczasową współpracę.

Sekretarz powiatu od 1 marca obejmie stanowisko prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

- reklama -

– Cieszę się, że nasi ludzie awansują. I nie będe ukrywał, że liczymy, że i nam dzięki tej zmianie uda się coś uszczknąć – mówił na sesji starosta Adam Hajduk.

Odchodząca ze starosta Lenartowicz przyznaje, że nowa posada to dla niej duże wyzwanie. – Trzymajcie kciuki! Wasza życzliwość jest mi teraz bardzo potrzebna, mam nadzieję, że w dalszym ciągu będziecie mnie traktować jak swojego zawodnika – mówiła sekretarz.

 

 

Objęcie stanowiska prezesa jest jednoznaczne ze złożeniem mandatu radnej sejmiku. – Nadal będę pilotowała rozpoczęte tam projekty – deklaruje Gabriela Lenartowicz. Jej miejsce w sejmiku zajmie raciborzanka Ewa Lewandowska, której w ostatnich wyborach zabrakło nieco głosów do uzyskania mandatu.

 

Gdy ponad rok temu szukano nowego sekretarza powiatu, o stanowisko walczyła wówczas szóstka kandydatów. W pierwszej trójce, obok Lenartowicz, znalazła się Beata Bańczyk (obecna kierownik USC) i Waldemar Tański (były szef Miejskiego Centrum Reagowania i Ochrony Ludności). Nieoficjalnie mówi się, że tym razem przy wyborze nowego sekretarza w pierwszej kolejności pod uwagę będzie się brało właśnie tę dwójkę.

 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zajmuje się podziałem środków na działania ekologiczne, także udzielaniem gminom pożyczek.

 

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here