Harcerze pamiętają o założycielu skautingu

0

22 lutego zuchy i harcerze z Hufca Ziemi Raciborskiej im. A. Wilka w Kuźni Raciborskiej obchodzili Dzień Myśli Braterskiej.

Dzień Myśli Braterskiej obchodzony był na całym świecie już po raz 82. Zawsze ma miejsce w rocznicę urodzin założyciela skautingu – sir Roberta Baden Powella (ur. 22 lutego 1857 r.). Do obchodów kolejnej rocznicy urodzin założyciela skautingu szczególnie przygotował się Hufiec Ziemi Raciborskiej im. Alojzego Wilka organizując w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji wyjątkowe spotkanie, podczas którego zaprezentowana została sylwetka R. Baden Powella. Komendant Marek Majewski opowiedział ponadto zebranym o znaczeniu Dnia Myśli Braterskiej.

- reklama -

 

Uczestnicy obchodów mieli okazję obejrzeć znany przez wielu film zatytułowany "Czarne stopy". W trakcie spotkania rozstrzygnięto także konkurs plastyczny pod nazwą "Pomagamy innym". Zwycięscy otrzymali dyplomy, maskotki oraz słodycze. Wystawę prac można było oglądać przez cały czas trwania imprezy.

 

Każda z osób biorących udział w spotkaniu, mogła uwiecznić swój udział w imprezie, zostawiając ślad braterskiej dłoni odciśnięty na wielkim drzewie, na którym również podpisywała się imiennie.

 

Podczas imprezy nie zabrakło piosenek, pląsów czy zabaw. Ogromny podziw wzbudził występ 25. Drużyny Harcerskiej "Czarne Pantery", która rozbawiała publiczność muzyką. Komendant Majewski obiecał, że w nagrodę drużyna wystąpi podczas wrześniowego Festiwalu Piosenki "Archanioły Śląskiej Ziemi" w Katowicach.

Na zakończenie zuchy, harcerze oraz instruktorzy hufca zawiązali krąg. Druh Komendant złożył wszystkim serdeczne podziękowania za wspólnie spędzony czas w tak niezwykłym dniu w roku, jakim jest Święto Skautingu. W tle uczestnicy mogli zobaczyć film promujący kampanię "1%" dla Hufca Ziemi Raciborskiej.

 

/BaK/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here