Spotkanie z prezydentem Raciborza

0

W czwartek, 28 lutego, w Domu Parafialnym przy kościele NSPJ odbyło się spotkanie, zorganizowane przez Klub Inteligencji Katolickiej, z Mirosławem Lenkiem.

Wybierzemy Pana na następną kadencję, aby skończył Pan te zamierzenia – powiedział jeden z uczestników spotkania zatytułowanego "Blaski i cienie naszego miasta" w Domu Katechetycznym z Mirosławem Lenkiem.

- reklama -

 

Prezentacja planu rozwoju Raciborza na najbliższe lata – poparta wizualizacją medialną – dla wielu była imponująca, tym bardziej, iż prezydent zapewniał o pozyskanych środkach finansowych  z różnych źródeł, poza budżetem miasta. Główne zadania – jak mówił prezydent –  to:  budowa nowej, krytej pływalni na terenie OSiR, rozbudowa i modernizacja hali sportowej przy Rafako, bulwarów i przystani wodnej na brzegu Odry, nowego boiska bocznego na terenie OsiRu, krytego kortu tenisowego, modernizacja boisk szkolnych, zakup zjeżdżalni na kąpielisku pod Oborą, nowoczesnej fontanny przy ul. Długiej, sprzedaż Pl. Długosza pod zabudowę handlowo – wypoczynkową, przeniesienie pomnika Arki Bożka w inne miejsce w Raciborzu i uporządkowanie zabudowy terenu obok Billi, kapitalny remont RCK, monitoring w głównych punktach miasta, rozpoczęty remont parku Roth ze specjalną fontanną oraz muszlą koncertową, poprawa komunikacji na terenie Raciborza w tym budowa ścieżek rowerowych.

 

Dla kogo to wszystko skoro młodzież stąd ucieka a pozostają głównie emeryci? – pytała jedna z uczestniczek spotkania.

 

To wszystko chcemy zrobić aby pobyt w tym mieście stał się atrakcyjniejszy. Tego oczekują od nas przede wszystkim ludzie młodzi – ripostował prezydent. 

 

W zgłaszanych uwagach i wnioskach było wiele rozgoryczenia z powodu niektórych spraw organizacyjnych  jak: rzadkie połączenia PKP z innymi miastami, zakłócanie spokoju mieszkańcom ul. Lipowej przez tiry dowożące towar przez całą dobę na zaplecze Biedronki, powstające zamieszanie z wjazdem ciężarówek od ul. Mickiewicza do obiektów handlowych,  rzadkie kontrole radarowe policji na ul. Opawskiej i wielu innych – na których często kierowcy urządzają sobie tor wyścigowy, szpecące nasze miasto opuszczone budynki naprzeciw Zespołu Szkół Ekonomicznych, po PTTK przy Pl.Wolności przy ul. Drewnianej czy też obok apteki św. Mikołaja.

Prezydent tłumaczył to potrzebnymi decyzjami Powiatowego Nadzoru Budowlanego, które mogą zostać wydane w sytuacjach  zagrożenia dla przechodniów. W wielu takich przypadkach nie znamy właścicieli posesji – powiedział Mirosław Lenk. Między innymi apelowano do prezydenta o rozpoczęcie na ulicach zarówno w centrum oraz na obrzeżach  miasta  wiosennych porządków. Skoro zaoszczędziliśmy na odśnieżaniu to niech chociaż zamiatarki wyczyszczą miejsca pod  krawężnikami, a strażnicy miejscy dopilnują przez cały rok w poszczególnych dzielnicach aby dbano o porządek i czystość przed każdą posesją także opuszczonymi budynkami i placami należącymi do MZB. Było też poruszanych wiele indywidualnych problemów dotyczących spraw mieszkaniowych i porządkowych. Okazało się, iż takie bezpośrednie spotkania z włodarzami naszego miasta są bardzo potrzebne. Następne z tego cyklu KIK zapowiada w maju. Gościem będzie wówczas starosta i jego zastępcy.

 

/KN/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here