W ostatnim meczu kontrolnym „Unia” „gromi” Rymer Niedobczyce

0

Mecz rozegrano w sobotnie popołudnie na sztucznej murawie w Rybniku. Raciborska "Unia" wygrała wysoko 8:3 prowadząc do przerwy 6:1.

- reklama -

W pierwszej połowie meczu pięć goli dla "Unii" zdobył Sebastian Kapinos trafiając w 9, 17,30,33 i 38 min, szóstego gola dołożył w 32 min. Mariusz Frydryk. Po przerwie dwa razy do bramki rywala trafił Mirosław Pniewski, a było to w 48 i 70 min spotkania. Pierwszy gol Mirosława Pniewskiego był ozdobą całego meczu. Zawodnik "Unii' pięknym strzałem z ok. 25 m. umieścił piłkę w rogu bramki przeciwnika. 

 

 

W wyjściowej jedenastce "Unii" wystąpili: Szymon Kubów, Przemysław Lukoszek, Paweł Woniakowski, Edward Kowalczyk, Maciej Biegański, Artur Potaczek, Patryk Podstawka, Szymon Cichecki, Dawid Fryt, Sebastian Kapinos i Mariusz Frydryk.

W przerwie meczu trener Adam Bedryj wymienił całą jedenastkę wysyłając do gry: Leszka Romańskiego, Łukasza Pytlika, Piotra Sławika, Grzegorza Gawrona, Adama Mużelaka, Jacka Selerę, Łukasza Behrendta, Łukasza Zapotocznego, Jarosława Rachwalskiego, Tomasza Wardęgę i Mirosława Pniewskiego.

 

 

Tak więc pomimo nieobecności kontuzjowanych napastników (Wojciecha Podolaka, Kamila Szałkowskiego i Adama Kiełtyki) koledzy z drużyny popisali się dużą skutecznością. W pierwszej połowie przewaga "Unii" była zdecydowana. Raciborscy piłkarze nie pozwalali przeciwnikowi na rozgrywanie piłki, bardzo szybko ją zdobywali przeprowadzając groźne ataki, po których stwarzali sobie sytuacje strzeleckie, z których większość wykorzystali. W drugiej połowie spotkania drużyna "Unii" nadal kontrolowali przebieg gry, ale zawodnicy nie byli już tak skuteczni. Błędy popełnione w obronie pozwoliły zawodnikom drużyny gości na zdobycie dwóch goli.

Jak powiedział prezes klubu Andrzej Starzyński "…taka postawa daje nadzieję na dobre występy drużyny w rundzie wiosennej, widać, że wielu zawodników "Unii" dochodzi do wysokiej formy sportowej i obu utrzymali dobrą dyspozycję za tydzień w oficjalnym meczu 1/4 pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz. Przeciwnikiem "Unii" będzie Naprzód Syrynia, a mecz zostanie rozegrany na boisku gości 15 marca o godz. 15.00…"

 

/Piela/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here