W zapasach kadeci z Brzeźnicy najlepsi w Polsce

Na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym zapaśnicy "Dębu" Brzeźnica zdobyli pięć medali. Zawody odbyły się na hali sportowej w Rudniku.

- reklama -

To pierwsza impreza takiej rangi na tym obiekcie zakończona bezsprzecznym sukcesem organizacyjnym gospodarzy i co najważniejsze sportowym zawodników, małego klubu sportowego z Brzeźnicy. W swoich kategoriach wagowych na najwyższym stopniu podium stanęli: Ryszard Nowak, Paweł Drzeżdzon i Jacek Bileński zdobywając tytuły Międzynarodowych Mistrzów Polski Kadetów. Brązowe medale dołożyli Sebastian Jezierzański i Marcin Tumulla. Ponadto Mateusz Woźniak zajął piąte miejsce w swojej kategorii wagowej. Tym sposobem w punktacji klubowej "Dąb" Brzeźnica zajął pierwsze miejsce w Polsce.

 

 

Zawody zaszczycili swoją obecnością senator Antoni Motyczka, poseł Henryk Siedlaczek, starosta raciborski Adam Hajduk, wicestarosta Andrzej Chroboczek, etatowy członek zarządu Norbert Parys i wójt gminy Rudnik Antoni Pieruszka, a także jego magnificencja rektor PWSZ w Raciborzu dr hab. Michał Szepelawy, Jerzy Wziontek były starosta raciborski, którzy z wielką przyjemnością dekorowali młodych sportowców.

 

 

 

Ponadto w trakcie uroczystego otwarcia obchodzący 55 – lecie istnienia Ludowy Klub Sportowy "Dąb Brzeźnica został uchonorowany Odznaką "Wyróżniony Herbem Powiatu Raciborskiego" To pierwsze takie wyróżnienie od momentu ustanowienia przez Radę Powiatu w 2003 roku. Wyróżnienie może być przyznane organizacjom i instytucjom, których działalność w znaczący sposób wpływa na na życie społeczne na ziemi raciborskiej. Z rąk posła Henryka Siedlaczka i starosty Adama Hajduka odznakę w formie medalu i pamiątkowy dyplom odebrał obecny prezes klubu Hubert Skornia, wcześniej zawodnik i trener, który z "Dębem" związany jest "od zawsze".

 

 

Jak to bywa przy okazji imprez sportowych o takiej randze Polski Związek Zapaśniczy oraz Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe przekazało również swoje wyróżnienia. Złotą odznaką PZZ zostali uhonorowani: Gerard Matuszek, Edmund Pazurek, Alojzy Pieruszka, Elżbieta Ceglarek, Bronisław Tomalik, Norbert Parys, Marcin Janik; srebrną: Piotr Drzeżdzon, Grzegorz Kampka, Jarosław Kaczyński (proszę nie mylić z byłym premierem), Danuta Jegliczka i Helmut Jambor, a brązową Ryszard Hahn. Wyróżninym pogratulował wiceprezes PZZ Witold Ciemierz, Natomist prezes Tomasz Czerwiecki i członek rady głównej LZS Janusz Gałązka gratulowali wyróżnionym złotą odznaką LZS: Ewie Bańczyk, Antoniemu Bileńskiemu, Jerzemu Wiśniewskiemu, Maciejowi Kusce i Grzegorzowi Frankowskiemu. Srebrną odznakę LZS otrzymali: Jan Badurczyk i Katarzyna Wiśniewska.

 

 

Bezpośrednio po oficjalnym otwarciu odbyło się dziesięć walk finałowych. Trzy z nich wygrali zapaśnicy "Dębu" deklasując rywali. W opinii trenera kadry narodowej kadetów Cezarego Jasterba najlepszym zawodnikiem mistrzostw był Jacek Bileński, ale najlepszym technikiem, który w całym turnieju nie stracił nawet jednego punktu technicznego, został Paweł Drzeżdzon. Trzeci ze "złotych" chłopców Ryszard Nowak otrzymał klubowe wyróżnienie. 

 

/Piela/         

 

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here