
Szkoła Podstawowa nr 15 nawiązuje kontakty ze szkołami w Czechach, Holandii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Turcji.
W roku szkolnym 2007/08 Szkoła Podstawowa nr 15 nadal utrzymywała kontakty ze szkołami z Holandii i Wielkiej Brytanii, poznanymi podczas realizacji projektu Comeniusa.
Uczniowie z klas starszych nawiązali kontakty mailowe z rówieśnikami z Holandii, a z klas młodszych pokolorowali książeczkę naszkicowaną przez dzieci holenderskie. Książkę na podstawie polskiego autora T. Bogackiego – wysłano od Holandii. Tu także wysłano zdjęcia, przedstawiające charakterystyczne drzewa, najciekawsze miejsca, pomniki natury Raciborza i okolic wykonane podczas wycieczek w ramach zajęć pozalekcyjnych. Poza tym dzieci podejmowały podróżującego po Europie misia Borysa. Pamiętnik misia uzupełniony zdjęciami i opisami wraz misiem i jego walizką wysłano do Belfastu. W ostatnim zadaniu współpracy z zagranicą zostały nawiązane nowe kontakty ze szkołami w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Turcji, co być może zaowocuje kolejnym projektem Comeniusa. Koordynatorem działań jest nauczycielka j. angielskiego
Barbara Mleczko.
Placówka prowadzi także współpracę ze szkołą z pobliskiej Opawy.
W okresie od września 2007 r. do stycznia 2008 r. odbyła się wizyta uczniów z Zakladni Škola przy ul. Otickiej 18 w Opawie. Dzieci wspólnie uczestniczyły w grach i zabawach sportowych, wzięły udział w lekcji j. angielskiego, zwiedziły wystawę „Zabawka ludowa” w raciborskim Muzeum. Odbyło się też spotkanie dyrekcji szkół, podczas którego omawiano plany dalszej współpracy i tematykę kolejnego projektu, na realizację którego szkoły zamierzają pozyskać środki unijne z Euroregionu Silesia – podsumowuje wicedyrektor placówki
Kamila Kubiak.







![Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć [ZDJĘCIA] Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/biblioteka-kluby.jpg)

![Medale za długoletnie pożycie małżeńskie wręczone w Raciborzu [ZDJĘCIA] 50 lecie pozycia malzenskiego raciborz usc](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/50-lecie-pozycia-malzenskiego-raciborz-usc.jpg)


![Raciborska biblioteka zaprosiła dzieci do świata „Opowieści z Narnii” [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka zaprosiła dzieci do świata „Opowieści z Narnii”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka.jpg)

![Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek [ZDJĘCIA] Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/lato-z-biblioteka-14.jpg)




![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)


![W SP15 odbył się kiermasz staroci [ZDJĘCIA] kiermasz staroci sp15 raciborz (15)](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2017/10/kiermasz-staroci-sp15-raciborz-15-1-218x150c.jpg)
.jpg)




![Strefa Letnia H2O w Raciborzu już otwarta [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/h2ostrog-strefa-letnia-1-1.jpg)