Unia Racibórz najlepsza wśród trampkarzy starszych w powiecie raciborskim

0

W sobotę 8 marca zakończyła się II edycja Powiatowej halowej ligi piłki nożnej trampkarzy starszych pod patronatem starosty raciborskiego Adama Hajduka.

- reklama -

W tym roku triumfatorem została drużyna KP Unia-OSiR Racibórz prowadzona przez Bernarda Sławika, która pokonała po rzutach karnych 3:2 starszych kolegów prowadzonych przez Andrzeja Marcowa. W regulaminowym czasie gry pomiędzy tymi drużynami był remis 3:3. Tym sposobem pierwsze miejsce w lidze halowej trampkarzy starszych pozostało wewnętrzną sprawą Klubu Piłkarskiego Unia-OSiR Racibórz.

 

 

Finałowej rywalizacji towarzyszyły wielkie, ale niestety, nie tylko sportowe emocje. Jak na młodych, ale sporo już potrafiących chłopców przystało, stworzyli dla swoich kibiców dobre sportowe widowisko, w którym o ostatecznych rozstrzygnięciach decydowały rzuty karne.

 

 

Szkoda, że momentami nieodpowiedzialne zachowanie kilku rodziców zupełnie nie pasowało do dobrego poziomu sportowego reprezentowanego przez piłkarzy. Jak stwierdził wójt Andrzej Wawrzynek w przyszłym roku spodziewa się rozegrania przez piłkarzy III edycji ligi, a po kibicach, że zawsze już poziom kibicowania w Pietrowicach będzie równie wysoki i kulturalny jak poziom gry.   

 

 

W meczu o trzecie miejsce, po remisie 5:5 w regulaminowym czasie gry, po serii rzutów karnych drużyna z Pawłowa pokanała LKS Gamów 2:1.

 

 

Oprócz wymienionych w turnieju zagrały jeszcze drużyny trampkarzy: LKS "Start" Pietrowice Wielkie, LKS Studzienna, LKS Pstrążna – uhonorowana pucharem fair-play i trzecia drużyna raciborskiej "Unii".

Puchar Starosty Raciborskiego, statuetki dla najlepszego zawodnika, króla strzelców i najlepszego bramkarza oraz dyplomy i piłki dla drużyn uczestniczących w lidze w imieniu Starosty Raciborskiego wręczyli: etatowy członek zarządu Norbert Parys oraz "gospodarz" – wójt gminy Andrzej Wawrzynek. Wśród gości nie zabrakło Stefana Ekierta prezesa podokręgu piłki nożnej w Raciborzu, wszakże to właśnie podokręg jest głównym organizatorem tej rywalizacji.

Najlepszym bramkarzem w tej edycji ligi został Mateusz Nieckarz (Unia II), królem strzelców Patryk Plecner (Unia I), a najlepszym zawodnikiem Patryk Opolony (LKS Pawłów).

W Pietrowicach nad sprawnym przebiegiem całości czuwał z powodzeniem trener piłkarski Marek Klobuczek, a finały poprowadzili sędziowie Zdzisław Matusiak i Zdzisław Małys.   

 

/Piela/ 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here