Zespół „CashMere” na dzień św. Patryka

0

W sobotę, 15 marca z okazji dnia św. Patryka zagra grupa "CashMere".

W programie koncert zespołu Cashmere o godz. 19.00 i Irlandzki Akcent Filmowy (niespodzianka).

- reklama -

 

"CashMere" to wyjątkowy i nowatorski owoc wyobraźni charyzmatycznej skrzypaczki i wokalistki Tyldy Ciołkosz, pielęgnowany z pomocą basisty Mariusza "Długiego" Wróblewskiego i grona zaufanych przyjaciół w muzyce. Cash jest mieszanką dźwięków, myśli i nastrojów, która wymyka się klasyfikacji. Z jednoosobowym zespołem skrzypcowym, akustycznymi i elektrycznymi gitarami, wyrafinowaną sekcją rytmiczną i głosem, który porywające historie opowiada równie chętnie, co kiepskie dowcipy, Cash jest pomysłem na muzykę, jak żaden inny. Mówią o nim, że to folk, prog, porn-groove lub lala-rock. Można to nawet nazwać jazzem.

 

 

CASH-ROMANTIC MUSIC MACHINE

 

Jesienią roku 2005, po blisko trzech latach działania, Cash rozpoczął pracę nad swoją debiutancką długogrającą płytą. Efektem mozolnej pracy jest Cash-Romantic Music Machine, ponad pięćdziesiąt minut muzyki podzielonej na jedenaście utworów, z których każdy jest całkiem inny niż reszta, a jednak wszystkie pasują do siebie jak ulał. Są wodewilowe songi, swingujące szlagiery, leniwe ballady i podniosłe pieśni. Są połamane rytmy i powykręcane harmonie, są wpadające w ucho refreny i łapiące za serce zwrotki. Są zabawy z ogniem i wściekłe wrzaski poparzonej oraz zabawy w miłość i słodkie szepty napalonej…

 

Oprócz Tyldy i Długiego w nagraniach wzięli udział perkusista Wojtek Siatkiewicz (związany z projektem od początku jego istnienia), gitarzysta Krzysiu Paletko (związany z projektem tak długo jak Wojtek) oraz uznany perkusjonista (i perkusista) Sławek Berny (Grzegorz Turnau, Janusz Radek) i pianista Krzysiu Pająk. Swoich umiejętności jako gitarzyści użyczyli również dwaj młodzi, zdolni producenci, Dominik Burzym i Paweł Hebda. Paweł czuwał nad czasochłonnym procesem nagrywania niezliczonych warstw instrumentów, Dominik zaś zajął się rejestracją perkusji oraz zmiksowaniem i zmasterowaniem materiału.

 

Od samego początku występy CashMERE zjednywały zespołowi gorących sympatyków (oraz zdegustowanych przeciwników). Niespożyta energia, pomysłowość i spora dawka szaleństwa sprawiają, że kiedy Cash jest na scenie, jest czego słuchać i jest na co patrzeć. Przez lata działania w koncertowy skład zespołu wchodzili Wojtek Siatkiewicz (perkusja: Dr Zoydbergh), Krzysiu Paletko (gitara), Przemek Drużkowski (gitara: Liquid Shadow) oraz Mirek Hady (perkusja: Żandarm, Que Passa) i Maciek Mąka (gitara: Żandarm, Paulina Bisztyga). Zespół występował między innymi w słynnej Muzycznej Owczarni w Szczawnicy-Jaworkach, na zamku w Niedzicy oraz w założonym przez Martynę Jakubowicz wrocławskim klubie Gumowa Róża.

 

Muzyka CashMERE zabierze was na nie lada przejażdżkę. Da wam pieszczotę i ukojenie, wkurzy was i wystraszy, rozśmieszy do rozpuku i wzruszy do łez. Jak macie sobie z tym poradzić? Przede wszystkim nie walczcie. Zapnijcie pasy, weźcie głęboki oddech i pozwólcie piosenkom zawrócić wam w głowach. Przednia zabawa gwarantowana!

 

Impreza odbędzie się w pubie "Koniec Świata" (Racibórz – D.K. "Strzecha").

 

Wstęp wolny. Mile widziane zielone wdzianka.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here