Spodziewane zwycięstwo RTP „Unii” w meczu pucharowym

  0

  W niedzielę w Sosnowcu RTP "Unia" pokonała Czarnych Sosnowiec 5:1 (1:0) i awansowała do grona czterech najlepszych drużyn w rozgrywkach o Puchar Polski.

  - reklama -

  Mecz o wejście do finału Pucharu Polski zawodniczki raciborskiej "Unii" rozegrają w Koninie z II drużyną KKPK Medyk Konin 14 maja.

   

   

   

  Niedzielny mecz pucharowy był dla zespołu RTP "Unia" dość trudny ze względu na to, że ekipa "Czarnych" starała się "zamurować" dostęp do własnej bramki broniąc się jedenastoma zawodniczkami na własnej połowie. Do trzydziestej minuty udawało się gospodarzom zachować czyste konto bramkowe, ale w 32 min. Anna Sznyrowska otworzyła wynik spotkania zdobywając pierwszego gola dla "Unii". Wynik 1:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy spotkania.

   

   

  W drugiej połowie nadal przeważała raciborska drużyna, która w 52 min. prowadziła 2:0 po golu Darii Kasperskiej, jednak w kilka minut później zawodniczki "Czarnych" Sosnowiec zdobyły honorowego gola. Po strzale z rzutu wolnego z 16 m. piłka po rykoszecie wpadła do bramki "Unii".

  W końcówce spotkania drużyna RTP "Unia" całkowicie dominowała na boisku zdobywając trzy gole w ciągu 10 min. Na 3:1 podwyższyła Marta Sęga w 81 min, na 4:1 Agnieszka Karcz w dwie minuty później, a wynik ustaliła Anna Sznyrowska w 86 min zdobywając drugą swoją bramkę w tym meczu.

   

  RTP "Unia" Racibórz zagrała w następującym zestawieniu: Daria Antończyk, Agnieszka Karcz, Paulina Kawalec, Kamila Darda (od 85 min. Małgorzata Polnik), Renata Luberda (od 67 min. Agnieszka Róźkowska), Izabela Doleżych (od 26 min. Paulina Rytwińska), Daria Kasperska, Patrycja Rżany, Marta Sęga (od 81 min. Anna Kowal), Patrycja Wiśniewska, Anna Sznyrowska.

   

   

  Generalnie trener Remigiusz Trawiński jest zadowolony z postawy swojego zespołu choć liczy na to, że w kolejnych meczach dziewczęta będą w stanie jeszcze przyspieszyć grę. Zawodniczki po serii spotkań na sztucznej trawie, która jest szybszą nawierzchnią, muszą się przestawić na grę na naturalnej murawie i starać się trochę szybciej rozgrywać piłkę. W opinii trenera w niedzielnym meczu bardzo dobrze zaprezentowały się szczególnie Karcz, Kawalec, Kasperska i Rżany. Kilku zawodniczkom brakowało jeszcze świeżości, ale do ligowego meczu został jeszcze tydzień, więc jest szansa, na wyższą dyspozycję w sobotnim meczu z KKPK Medyk Konin. Spotkanie odbędzie się w Raciborzu na stadionie przy ulicy Srebrnej o godz. 14.00. 

   

  /Piela/           

  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here