ZSOiT pod okiem kamer

0

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kuźni Raciborskiej od niedawna posiada nowoczesny monitoring.

Bezpieczeństwa obiektu strzeże w sumie 16 kamer. Rozmieszczone są w różnych punktach szkoły, m. in. w szatni, na korytarzach, hali sportowej, czy w przedsionkach łazienek.

- reklama -

 

– Zainstalowanie kamer zwłaszcza w tym ostatnim miejscu było niestety smutną koniecznością, ponieważ często dochodziło do niszczenia kranów, urywania węży itp. Dzięki monitoringowi możemy też sprawdzić, kto wchodził do szkoły (jedna z kamer zainstalowana jest tuż przed wejściem głównym), o której godzinie i na tej podstawie jesteśmy w stanie ustalić potencjalnego sprawcę – mówi dyrektor ZSOiT, Kazimierz Szczepanik.

 

Na razie system pozwala na obserwację tego, co dzieje się wewnątrz budynku oraz przed głównym wejściem. Brak jeszcze kamer, które strzegłyby terenu wokół szkoły. Realizacja tego zadania wymagałaby konieczności zamontowania oddzielnego monitoringu, które być może też za jakiś czas się pojawi.

 

System – oprócz tego, że umożliwia obserwację monitorowanego obiektu w jednym z pomieszczeń, pozwala także na obserwację szkoły za pośrednictwem internetu.

/BaK/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here