W Raciborzu pływacy ścigali się na Mistrzostwach Polski Szkół

0

To największa pływacka impreza na ziemi raciborskiej, w której w tym roku wzięło udział ok. 520 zawodników.

Raciborskie mistrzostwa trwały dwa dni. Uczniowie szkół podstawowych startowali na pływalni PWSZ natomiast gimnazjaliści rywalizowali na obiektach ZSOMS. Rywalizacji sportowej tradycyjnie towarzyszyła konferencja Komisji ds. Szkół Sportowych i Szkół Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Pływackiego gościnnie organizowana w Klubie Olimpijczyka "Sokół".

- reklama -

 

Poziom sportowy zawodów w obu kategoriach był stosunkowo wysoki i nawet ustanawianie przez zawodników reprezentujących Szkołę Podstawową Nr 15 i Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego rekordów życiowych nie pozwoliło na zdobycie zbyt wielu medali. Wśród "młodszych" na trzecim stopniu podium rywalizację na dystansie 200 m stylem grzbietowym zakończył Rafał Bugdol (trener Ewa Sienkiewicz) ponadto na 100 m Rafał zajął 8 miejsce. W innych finałach "B" (o miejsca 7-12) punktowali jeszcze: Magdalena Kiersztyn, Katarzyna Grzelak, Agnieszka Piszczan i Julia Wyleżół. Punkty zdobyte przez młodych pływaków z raciborskiej "piętnastki" pozwoliły na zdobycie 14 miejsca drużynowo.

 

Lepiej wypadli gimnazjaliści, którzy drużynowo uplasowali się na dziewiątym miejscu. Najlepiej zaprezentowała się Paula Żukowska (trener Ewa Lewandowska), która zdobyła dwa medale. Złoty medal na dystansie 200 m. stylem zmiennym i srebrny medal na 200 m stylem dowolnym. Dodatkowo na dystansie 100 m stylem grzbietowym zajęła 4 miejsce, a na 100 m stylem dowolnym była dziesiąta. W finale na dystansie 50 m. stylem dowolnym wystąpiła również Mariola Krzemińska, która była również dziewiąta na 200 m. stylem zmiennym i jedenasta na 100 m stylem dowolnym.

Organizacja i przeprowadzenie zawodów dla tak wielkiej liczby zawodników na trochę przestarzałych pływalniach pozostawiło bardzo dobre wrażenie wśród uczestników i zaproszonych gości, zatem uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów w przyszłym roku znowu wystartują w Raciborzu.

 

/Piela/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here