Ortografia

„… od dziesięciu lat w Szkole Podstawowej nr 1 imienia Powstańców Śląskich spotykają się trzecioklasiści, aby wziąć udział w konkursie” – to tylko fragment dyktanda, z którym zmagali się trzecioklasiści.Ortografia ( z gr. ortho = poprawny, grafos = piszący) to zbiór zasad i norm regulujących sposób zapisu słów danego języka. Ortografia języka polskiego sprawia nam szczególnie dużo kłopotu w wieku szkolnym, kiedy należy opanować wiele zasad pisowni. Jak zachęcić uczniów do zapamiętania reguł ortograficznych i uważnego pisania? Najlepiej poprzez zabawę i systematyczne ćwiczenia. Przydaje się także tzw. zmysł ortograficzny.

12 marca 2008r. w Szkole Podstawowej nr1 z Oddziałami Integracyjnymi w Raciborzu odbył się X Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii” dla uczniów klas trzecich. Treść dyktanda pt. „Jubileusz dziesięciolecia” oraz hasło „Puchar”, będące rozwiązaniem zagadek ortograficznych, wiązały się z okrągłą rocznicą konkursu. Najwięcej problemów sprawiły uczniom wyrazy należycie, naprzeciwko, pośrodku, spod spodu, pucharom, książkom.

- reklama -

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce: Marcin Mazur (SP-15, Racibórz), opiekun p.Estera Kurzydem;

II miejsce: Grzegorz Adamek (SP-18, Racibórz), opiekun p.Iwona Żydek;

III miejsce: Martyna Hanak ( SP-13, Racibórz), opiekun p.Bożena Machalska .

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Organizatorki konkursu, p.Krystyna Deptuła i p.Jarosława Kolorz serdecznie dziękują uczniom i nauczycielom za udział w konkursie.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here