Siatkarki UKS Krzanowice coraz bliżej medalu Mistrzostw Polski

Po wygraniu turnieju w Kluczborku młodziczki UKS Krzanowice awansowały do półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek w piłce siatkowej.

- reklama -

W turnieju ćwierćfinałowym, który odbył sie w Kluczborku drużyna UKS Krzanowice odniosła trzy zdecydowane zwycięstwa pokonując po 2:0 kolejno: UKS Ares Nowa Sól (25:8, 25:15), KS Top Bolesławiec (25:18, 25:14) i UKS Jedynka Kluczbork (25:23, 25:17) i z pierwszego miejsca awansowała do półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek.

To bezsprzecznie kolejny wielki sukces dziewcząt reprezentujących klub sportowy z małego miasta w powiecie raciborskim. Już teraz w swojej kategorii wiekowej drużyna UKS Krzanowice znajduje się w gronie szasnastu najlepszych drużyn w Polsce.

 

 

W 10 osobowej ekipie UKS Krzanowice występują: Magdalena Kuziak, Karolina Daniszewska, Karolina Wittek, Justyna Hanka, Julia Siedlok, Barbara Otlik, Magdalena Śmieja, Zuzanna Majnusz, Monika Nowak, Magdalena Sławik. Trenerami są panowie Adam Gębski i Tomasz Kuziak.    

 

Zwycięstwo w turnieju ćwierćfinałowym zagwarantowało klubowi UKS Krzanowice prawo organizacji turnieju półfinałowego i z tej szansy postanowili skorzystać trenerzy i zarząd klubu. Niestety nie mogą zorganizować turnieju na własnej sali w Krzanowicach, ponieważ ta jest zbyt mała i zbyt niska. Półfinał pozostanie jednak na ziemi raciborskiej, a turniej zostanie rozegrany na nowej hali w Rudniku. W ten sposób wójt gminy Rudnik Alojzy Pieruszka będzie współorganizatorem kolejnej ogólnopolskiej imprezy. Patronat nad imprezą z wielką przyjemnością objął starosta raciborski Adam Hajduk.

 

 

Turniej odbędzie się 26 i 27 kwietnia na hali ZSO w Rudniku. Znamy już drużyny, z którymi przyjdzie wygrać młodym siatkarkom z krzanowickiego klubu: UKS Pogoń Proszowice, MUKS Truso Elbląg, MTS Kwidzyn. w pierwszym meczu, który rozpocznie się w sobotę 26 kwietnia o godz. 10.00 UKS Krzanowice zagra z MTS Kwidzyn. Po meczu odbędzie się  oficjalne otwarcie turnieju i mecz pomiędzy UKS PogoŃ Proszowice i MUKS Truso Elbląg. W popołudniowych meczach o 16.00 Elbląg zagra z Kwidzyniem,a pół godziny po zakończeniu tego meczu ok godz. 17.30 Krzanowice zagrają z Proszowicami. Podobnie w niedzielę 27 kwietnia mecze rozpoczną się o godz. 10.00. W pierwszym meczu Proszowice zgrają z Kwidzyniem i w ostatnim meczu Krzanowice zagrają z Elblągiem planowany początek meczu ok. godz. 11.30. Bezpośredni po zakończeniu meczu wręczenie nagród i uroczyste zakończenie turnieju.

 

/Piela/
      

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here