Działania Powiatowej Komisji do spraw BHP w Rolnictwie

W kwietniu w ramach działań Powiatowej Komisji do spraw Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Rolnictwie odbyły się prelekcje dla uczniów szkół podstawowych.

Materiał opublikowany na zlecenie starostwa.

- reklama -

 

Przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach, Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu oraz Starostwa Powiatowego w Raciborzu w szkołach podstawowych na terenie gminy Pietrowice Wielkie przeprowadzili prelekcje z zakresu bezpieczeństwa pracy dzieci w gospodarstwach rolnych rodziców, zagrożeń pożarowych i pierwszej pomocy.

 

W czasie prelekcji przedstawiono sposoby zapobiegania wypadkom dzieci podczas pomocy rodzicom w gospodarstwach domowych i praktyczny instruktaż pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

W spotkaniach z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej i Państwowej Inspekcji Pracy uczestniczyło 384 uczniów ze szkół podstawowych z Krowiarek, Pawłowa, Pietrowic Wielkich i Samborowic. Spotkania członków komisji planowane są także w szkołach podstawowych na terenie Gmin Krzanowice, Krzyżanowice oraz Nędza.

 

Redakcja zastrzega sobie możliwość moderowania komentarzy pod tym artykułem. Komentarze o obraźliwej /i/lub niemerytorycznej treści będą usuwane.

 

/Starostwo Powiatowe/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here