Do wielkiego sukcesu zabrakło jednego seta

0

Aby awansować do turnieju finałowego ośmiu najlepszych drużyn w Polsce młodziczkom UKS Krzanowice zabrakło wygrania jednego seta w meczu z MKS Proszowice.

Turniej rozgrywany w hali sportowej w Rudniku dla UKS Krzanowice rozpoczął się bardzo dobrze od pewnej wygranej z MTS Kwidzyn 2:0 (25:16, 25:16). W drugim meczu przedpołudniowym MKS Pogoń Proszowice uległ MUKS Truso Elbląg 0:2 (19:25, 19:25).

- reklama -

W pierwszym meczu popołudniowym MUKS Truso Elbląg wygrał z MTS Kwidzyn 2:1 (25:17, 25:27, 15:10), a na koniec sobotnich meczów UKS Krzanowice przegrał z MKS Pogoń Proszowice 0:2 (19:25, 20:25). Wygrana w meczu z Proszowicami gwarantowała Krzanowicom awans do finałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Tym razem drużyna prowadzona przez Adama Gębskiego i Tomasza Kuziaka nie wytrzymała presji i zagrała poniżej swoich możliwości. Gdyby w tym spotkaniu siatkarki z Krzanowic wygrały chociażby jednego seta, to po niedzielnym zwycięstwie 2:1 z MUKS Truso Elbląg i tak awansowały by do finału.

 

W niedzielny poranek drużyna MKS Pogoń Proszowice wygrała mecz z MTS Kwidzyn 2:0 (25:13, 25:19). Tym sposobem drużyna z Małopolski zapewniła sobie I miejsce w turnieju. Lepszym stosunkiem setów na drugim miejscu ukończyła turniej ekipa MUKS Truso Elbląg, a dopiero na trzecim UKS Krzanowice pomimo tego, że wszystkie trzy drużyny odniosły po dwa zwycięstwa w turnieju.

 

Tak więc w pierwszej "ósemce" w Polsce są MKS Pogoń Proszowice i MUKS Truso Elbląg natomiast siatkarki UKS Krzanowice muszą się zadowolić zajęciem miejsca od 9 do 12. Mimo wszystko to niewątpliwie duży sukces małego klubu z sześcioletnią tradycją, jeszcze w zeszłym sezonie bardzo cieszącego się z trzeciego miejsca zajętego na Śląsku w rozgrywkach młodziczek. W tym roku pewny tytuł Mistrza Śląska i w bardzo dobrym stylu wygrany turniej ćwierćfinałowy w Kluczborku zasługują na słowa uznania.

 

W drużynie UKS Krzanowice prowadzonej przez Adama Gębskiego i Tomasza Kuziaka występowały: Magdalena Kuziak, Karolina Daniszewska, Julia Siedlok, Magdalena Sławik, Magdalena Śmieja, Barbara Otlik, Monika Nowak, Karolina Wittek, Zuzanna Majnusz i Justyna Hanka.

 

Turniej półfinałowy Mistrzostw Polski Młodziczek swoim patronatem objął starosta raciborski Adam Hajduk a raciborskie starostwo ufundowało puchary, dyplomy oraz nagrody na indywidualne wyróżnienia, które przypadły w udziale następującym zawodniczkom: najlepsza broniąca – Monika Tchórzewska (MUKS Truso Elbląg), najlepsza rozgrywająca – Magdalena Kuziak (UKS Krzanowice), najlepsza atakująca – Koleta Łyszkiewicz (MTS Kwidzyn) i MVP turnieju – Izabela Zemełka (MKS Pogoń Proszowice).

Trenerzy poszczególnych zespołów wyróżnili w swoich drużynach następujące zawodniczki: MTS Kwidzyn – Monika Puścion, MUKS Truso Elbląg – Paulina Laszuk, MKS Pogoń Proszowice – Justyna Grabska i UKS Krzanowice – Magdalena Kuziak, która z rąk starosty odebrała jeszcze dodatkowy upominek.

 

/Piela/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here