
Spotkanie informacyjne dotyczące realizacji projektu w ramach IW EQUAL pt. "Transfer doświadczeń w zakresie gospodarki społecznej ekologicznych organizacji z Europy Zachodniej"
Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych i Centrum Europejskie Zrównoważonego Rozwoju serdecznie zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych, władz samorządowych, placówek publicznych, pracodawców oraz osoby zainteresowane na spotkanie informacyjne dotyczące wypracowanego rezultatu projektu realizowanego w ramach IW EQUAL pt. "Transfer doświadczeń w zakresie gospodarki społecznej ekologicznych organizacji z Europy Zachodniej" i jego cech modelowych. Spotkanie odbędzie się w Raciborzu w dniu 8 maja 2008 roku o godzinie 11.00 w Międzyszkolnym Ośrodku Sportu "SOKÓŁ" przy ul. Klasztornej 9.
Prosimy o potwierdzenie obecności na spotkaniu do 6 maja mailowo na adres [email protected] lub telefonicznie pod numerem 071 793 23 24 (pn-pt w godz. 8:30-16:30).
Spotkanie będzie okazją do zapoznania się z wypracowanym podczas trwania projektu, modelem ekologicznej działalności gospodarczej składającym się m.in. z opisu rozwiązań formalno-prawnych, instytucjonalnych, ekonomicznych oraz katalogu wzorców (biznes planów) ekologicznej działalności gospodarczej. Podczas spotkania omawiane będą m.in. przykładowe modele ekologicznej działalności gospodarczej w tym Centra Rozwoju Lokalnego jak również możliwości pozyskania dofinansowania na działania projektowe. Spotkanie służyć ma również nawiązaniu współpracy, wymianie doświadczeń oraz promocji dobrych praktyk.
Przewidywany czas trwania spotkania to 1,5-2 godziny.
Spotkanie jest bezpłatne, wszyscy uczestnicy otrzymają wypracowany model na płycie CD zawierający m.in.:
– prezentacje i opis działania powstałych w wyniku projektu Centrów Rozwoju Lokalnego/ośrodków edukacji ekologicznej,
– przykładowe biznesplany ekologicznej działalności gospodarczej,
– materiały szkoleniowe omawiające takie tematy jak:
• podstawowe pojęcia przedsiębiorczości,
• plany marketingowe,
• formalności rejestracyjne,
• wybrane zagadnienia prawa cywilnego dotyczące umów,
• pozyskiwanie środków na zakładanie i prowadzenie ekologicznej działalności gospodarczej,
• przykłady działalności gospodarczej z zakresu ochrony środowiska i ekologii,
• studia przypadku.
Osoby, które na spotkaniu wyrażą zainteresowanie mogą liczyć w późniejszym terminie na doradztwo w zakresie:
• zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej
• aspektów prawnych, ekonomicznych i finansowych
• pozyskiwania środków
• informacji o rodzajach i formach ekologicznej działalności gospodarczej.
Planowane jest także uruchomienie platformy e-learningowej.
/Starostwo Powiatowe/





![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)
![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)



![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)






