G1: „Przyroda niemym świadkiem historii”

Już po raz VI uczniowie raciborskich gimnazjów mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat powiatu w interdyscyplinarnym konkursie „Przyroda niemym świadkiem historii”.

Konkurs organizowany był przez Gimnazjum nr 1 z Raciborza, natomiast miejsca do jego przeprowadzenia użyczyło raciborskie I Liceum Ogólnokształcące. Zakres materiału był ogromny, od historii naszego regionu, poprzez jego dobra naturalne na osobach pełniących ważne stanowiska w samorządzie kończąc. Poziom konkursu był bardzo wyrównany i Jury w składzie: przewodniczący Norbert Kostka, Halina Sitnikow starszy wizytator, Elżbieta Kucznierz przedstawiciel Arboretum Bramy Morawskiej oraz Wiesława Wójtowicz-Bunaczek pełnomocnik Prezydenta ds. Zarządzania Środowiskiem miało pełne ręce roboty. W końcu, po burzliwych obradach wybrano zwycięskie drużyny.

- reklama -

 

 

III miejsce – drużyna z G2 z Raciborza w składzie Martyna Zalewska, Piotr Jurczenko i Adam Pieruszka (opiekun Ewa Nizio), II miejsce – zajęła drużyna z G5 w Raciborzu w składzie Katarzyna Karpa, Małgorzata Plenik oraz Klaudia Miłowidow (opiekun Beata Rubin Jałowiecka), I miejsce – drużyna z G1 Dorota Piszcz, Ewa Gorzalnik i Bartosz Sitek.

 

W ramach konkursu I LO ogłosiło konkurs dla szkół ponadgimnazjalnych na prezentację multimedialną, ukazującą piękno naszego regionu. Konkurs ten wygrał Mateusz Krziżek z I LO w Raciborzu. Nagrody wręczali starosta raciborski Adam Hajduk, oraz prezydent Ludmiła Nowacka.

 

Krzysztof Świżewski

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here