
W czwartek 8 maja tuż po godz. 9.00 Szkoła Podstawowa nr 15 odebrała telefon z informacją o podłożeniu w budynku bomby.
W ciągu kilku minut ewakuowano całą szkołę. Na miejsce przyjechała policja i straż pożarna, która do teraz (godz. 12.00) przeszukuje budynek. – Ktoś zadzwonił z budki telefonicznej. Ponieważ to podstawówka, to raczej nie sprawka wystraszonego maturzysty – komentuje Joaana Rudnicka z raciborskiej policji.
- reklama -
Sprawca fałszywego alarmu, jeśli uda się ustalić, pokryje koszty policyjnej akcji.
/s/
- reklama -




![Styczniowe kolędowanie w raciborskich bibliotekach [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/koledowanie-biblioteka-ostrog-ocice.jpg)
![Raciborska biblioteka rozpoczęła rok koncertem muzyki żydowskiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/zachor-spotkanie-noworoczne.jpg)

![Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami [ZDJĘCIA] Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/klub-ojca.jpg)






![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)

![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)







