Raciborskie muzeum nagrodzone

0

Marszałek nagrodził raciborskie muzeum za Wydarzenie Muzealne 2007 roku.

 

- reklama -

Ustanowione w 2006 roku nagrody przyznawane są za najwybitniejsze osiągnięcia z zakresu działalności muzealnej dla podkreślenia wagi ochrony i upowszechniania dziedzictwa kulturowego. Nagrodami honoruje się muzea działające na terenie województwa śląskiego. Przyznawane są w czterech kategoriach: wystawy, publikacje, dokonania z zakresu inicjatyw edukacyjnych oraz popularyzacji dziedzictwa kulturowego i dokonania z zakresu konserwacji. Wnioski o przyznanie nagród mogły składać m.in. instytucje kultury, jednostki samorządu terytorialnego, związki lub stowarzyszenia twórcze i kulturalne oraz uczelnie wyższe.

 

W tym roku łączna pula nagród wynosi 39 tys zł. Do Muzeum Śląskiego w Katowicach, które jest organizatorem konkursu, wpłynęło 39 wniosków we wszystkich czterech kategoriach. Wnioski złożyło 18 muzeów z regionu. Do ich oceny powołano komisję konkursową pod przewodnictwem dr Łucji Ginko – dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Marszałkowskiego.

 

Wyróżnione zostało m.in. raciborskie muzeum. Nagrodę w wysokości 6,5 tys. zł przyznano w kategorii "dokonania z zakresu konserwacji" za "Konserwację Umbrelli z ok. połowy XVIII w. z elementami XVII w. ze zbiorów Muzeum w Raciborzu". Natomiast wyróżnienie o charakterze honorowym przyznano Muzeum w Raciborzu w kategorii "dokonania z zakresu inicjatyw edukacyjnych oraz popularyzacji dziedzictwa kulturowego" za projekt "Sesja muzealno-konserwatorska".

 

Nagrody zostaną wręczone 19 maja w pszczyńskim Muzeum Zamkowym.

 

/s/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here