Kadeci „Dębu” Brzeźnica najlepsi w Polsce

W tym roku Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach w stylu wolnym została zdominowana przez chłopców z Brzeźnicy, którzy w klasyfikacji klubowej pozostawili za sobą drużyny 63 krajowych klubów.  

XIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach w stylu wolnym odbyła się w Miliczu od 25 do 28 kwietnia. W zawodach wystartowało 240 zawodników. W rywalizacji chłopców świetnie zaprezentowali się zawodnicy "Dębu" Brzeźnica zdobywając dwa złote, jeden srebrny i dwa brazowe medale. Na najwyższym stopniu podium stanęli Paweł Drzeżdzon w kat. 54 kg i Jacek Bileński w kat.76 kg. Obaj zawodnicy zostali powołani do kadry narodowej i będą reprezentować Polskę na Międzynarodowych zawodach w zapasach w stylu wolnym kadetów, które odbędą się w maju we Lwowie (Ukraina).

- reklama -

 

 

 

Drugie miejsce w kat. wagowej 67 kg zdobył Sebastian Jezierzański, a na najniższym stopniu podium stanęli Ryszard Nowak w kat.50 kg i Marcin Tumulla w kat. 58 kg. Szósty z zawodników "Dębu" Brzeźnica startujący w kat. 46 kg Mateusz Woźniak zajął V miejsce. Wszyscy zawodnicy prowadzeni są przez trenera Krzysztofa Ołenczyna.

 

 

W Czarnym Borze w dniach od 29 kwietnia do 1 maja w rywalizacji 151 zawodniczek bardzo dobrze zaprezentowały się zapaśniczki "Dębu" Brzeźnica zajmując drużynowo III miejsce w Polsce pozostawiając w tyle 40 innych klubów.

Pierwsze miejsca i złote medale olimpiady wywalczyły: Sara Jezierzańska w kat. wagowej 46 kg i Justyna Ratyńska w kat. 60 kg. Podobnie jak wśród chłopców obie zawodniczki zostały powołane do kadry narodowej i wezmą udział w Międzynarodowych zawodach w zapasach kadetek które odbędą się w maju w Dormagen (Niemcy). Dwa brązowe medale wywalczyły: Aleksandra Iwanowska w kat 52 kg i młodsza siostra Justyny – Sabina Ratyńska w kat 43 kg. W swojej kat. wagowej córka trenera Monika Ołenczyn zakończyła olimpidę na VII miejscu, a Nikola Chluba w kat 46 kg była siedemnasta.

 

I jeszcze jedna dobra wiadomość dla wszystkich sympatyków żeńskich zapasów. Sylwia Bileńska jak dotychczas najlepsza zawodniczka "Dębu" Brzeźnica została powołana na Międzynarodowy Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Zawody odbędą się w kanadyjskim Toronto w dniach od 16 do 18 maja i być może po raz pierwszy w ponad pięćdziesięcioletniej historii klub będzie miał swoją "olimpijkę". 

 

/kibic/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here