Rondo przy Auchan od nowa

0

Problemy z rondem były od samego początku. ZDW ostatecznie zobligowało wykonawcę do jego rozebrania i ponownego wybudowania.

Firma Schiever rondo wybudowała gdy powstawał market. Było to konieczne, bo jeszcze przed otwarciem sklepu kierowcy mieli w tym miejscu problem. Przebudowa miała upłynnić ruch, ale problemy ze skrzyżowaniem były od samego początku. Temat poruszaliśmy na naszych łamach już wielokrotnie: Schiever poprawia przy Auchan, ZDW: Schiever źle wykonał robotę, Rozkopią rondo przy Auchan?.

- reklama -

 

 

 

– Mamy zastrzeżenia co do wykonania. Chodniki nierówne, kratki ściekowe się zapadają, nawierzchnia drogi jest za słaba dla korzystających z ronda samochodów ciężarowych – wylicza Ryszard Pacer, rzecznik prasowy ZDW. – Droga po prostu sukcesywnie będzie się zapadać. Takiej fuszerki nie możemy przyjąć, bo za kilka lat musielibyśmy to wszystko naprawiać z publicznych pieniędzy – mówi Pacer.

 

Wykonawca wybuduje rondo jeszcze raz, co oznacza ponowne problemy komunikacyjne w tym rejonie. Nie jest jeszcze znany termin rozpoczęcia robót, ale jak zapewnia ZDW, nastąpi najszybciej jak to możliwe, a koszty pokryje wykonawca.

 

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here