Bezpłatne badania dla kobiet w ciąży na nosicielstwo paciorkowca z grupy B

0

Starostwo oraz raciborski szpital organizują bezpłatne badania dla ciężarnych mieszkanek powiatu, będących w 35-37 tygodniu ciąży.

Materiał opublikowany na zlecenie starostwa.

- reklama -

 

Badania są finansowane przez Powiat Raciborski. Przeprowadza się je na nosicielstwo paciorkowca z grupy B.  Będą trwały od 26 maja do 13 grudnia 2008 r. Szczegółowe informacje uzyskać można pod nr tel. 032 755 51 70.

 

Badania mają związek  z narastającym ryzykiem infekcji ciężarnych, płodów oraz noworodków spowodowanych przez te drobnoustroje. Infekcje te skutkują coraz częściej posocznicami noworodków, mogącymi prowadzić w efekcie do obumarć wewnątrzmacicznych płodów i śmierci noworodków.

 

Jak wynika z przeprowadzonych badań, istniejąca infekcja GBS (group B streptococcus) w zaawansowanej ciąży zwiększa ponad 25-krotnie ryzyko posocznicy (sepsy) noworodkowej w porównaniu z ryzykiem u kobiet, u których wynik badania mikrobiologicznego był ujemny.

 

Kobieta chcąca skorzystać z badania, musi okazać skierowanie od lekarza ginekologa-położnika i dostarczyć probówkę z wymazem do Laboratorium Mikrobiologicznego Szpitala Rejonowego w Raciborzu, od poniedziałku do soboty w godz. 07.00-14.00. Badania będą trwały od 26 maja do 13 grudnia 2008 r. Szczegółowe informacje uzyskać można pod nr tel. 032 755 51 70.

 

/Starostwo Powiatowe/

 

Redakcja zastrzega sobie możliwość moderowania komentarzy pod tym artykułem. Komentarze o obraźliwej /i/lub niemerytorycznej treści będą usuwane.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here