Dzieci mamom

0

Z okazji Dnia Matki zespoły teatralne z Borucina zaprosiły gości na swoje występy, za które wcześniej zebrały laury na festiwalach i konkursach.

20.05.08r. przy licznie zebranej widowni w Domu Kultury w Borucinie o godz. 19.00 odbyły się występy artystyczne dzieci i młodzieży z okazji zbliżającego Dnia Matki. Oprócz zaproszonych Mam nie zabrakło też widowni z okolic Borucina, a nawet z Raciborza. Przyjechały wraz z opiekunami dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Raciborzu. W programie artystycznym zaprezentowały się ,,Teatrzyki Niewielkie” z Domu Kultury z Borucina i z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borucinie ze spektaklami: ,,Kopciuszek” według Hanny Januszewskiej oraz ,,Legenda o Bazyliszku” według Wandy Chotomskiej, zaś grupa młodzieżowa ,,Teatr Niewielki” składająca się z gimnazjalistów z Zespołu Szkół w Krzanowicach (Gimnazjum) i dzieci szóstej klasy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borucinie zaprezentowała adaptację ,,Małego Księcia” Ireny Hlubek. Wszystkie spektakle wyreżyserowane były przez instruktorkę-I.Hlubek.

- reklama -

 

Przy okazji nadmienić należy, iż ,,Teatrzyk Niewielki 1” za spektakl ,,Kopciuszek” zdobył 15.05.08 r.  I miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Teatralnym ,,IX Miniatury Sceniczne” w Buczkowicach pod Bielskiem. W jury zasiadali aktorzy i reżyserzy z Teatru ,,Banialuka” w Bielsku -Białej.

Spektakl ,,Mały Książę” z kolei zajął w kwietniu w Radlińskich Zderzeniach Teatralnych, w których zmagały się ze sobą młodzieżowe zespoły teatralne z województwa śląskiego – wyróżnienie, zaś 16.05.08 r. w XVI Festiwalu Teatralnym w Czerwionce-Leszczynach, przeglądzie o randze wojewódzkiej,  wyróżnienie za adaptację dzieła literackiego.

Dzieci z młodszych klas recytowały kilka wierszy z okazji zbliżającego się Dnia Matki, zaś zespół taneczny ,,RYTMIX” z Domu Kultury z Bojanowa pod kierunkiem Aliny Paskudy zaprezentował cztery tańce współczesne. Nie zabrakło też na tej imprezie wokalistów z Klubu Poezji Śpiewanej ,,ATLANTYDA” z RCK-u: Natalii Tokarczyk (laureatki powiatowego i rejonowego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego oraz uczestniczki zmagań na etapie wojewódzkim), Pauliny Kozioł (laureatki 2. miejsca w Powiatowym Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży w 2008 r.) i akompaniującego dziewczynom Denisa Lenarta.
Występy artystyczne zakończyły się około godz. 20.30.

/oprac. BSp/

 

Instruktorka teatralna – Irena Hlubek oraz dzieci z "Teatrzyków Niewielkich" i "Teatru Niewielkiego" dziękują za okazane serce, zrozumienie potrzeb i pomoc finansową wszystkim sponsorom:

1.Księgarnia ,,Oficyna” w Raciborzu- właścicielka-M.Frączek;
2.Księgarnia ,,Sowa” w Raciborzu- właściciel- D.Biel;
3.Zakłady ,,RAFAKO” w Raciborzu;
4.Bank Spółdzielczy w Krzanowicach- Dyrektor Lucyna Basista;
5.Rada Rodziców przy ZSP w Borucinie;
6.Dyrektor ZSP w Borucinie-  M.Kandziora;
7.Rada Rodziców przy ZS w Krzanowicach;
8.Sklep ,,RACZEK” na ul. Londzina w Raciborzu;
9.Jubiler ,,Chrzanowski” na ul. Długiej w Raciborzu;
10.Salon fryzjersko- kosmetyczny w Raciborzu ,,KLEOPATRA” na Świńskim Rynku w  Raciborzu;
11.Fryzjer w Borucinie- Małgorzata Poloczek;
12.Salon fryzjerski w Krzanowicach- Łucja Pelka;
13.Zarząd Mniejszości Niemieckiej  DFK w Borucinie;
14.Sklep ,,Krystyna”- właściciele Manfred Restel i Janusz Duda;
15.Piekarnia ,,Borucin”- właściciele: Irena i Artur Machura;
16.Rozlewnia Wód ,,Borucin”
17.Poetka Maria Wojtczak- podarowanie tomików poezji na DNI KSIĄŻKI;
18.Jolanta Draganek-Cybulska- podarowanie książek ,,Kapliczki w Krzanowicach”
19.Dyr. Domu Kultury w Borucinie Marian Wasiczek- podarowanie książek na DNI KSIĄŻKI;
20. Alicja i Andrzej Wilkusowie- podarowanie książek na
        DNI KSIĄŻKI;

Patronat medialny: Raciborski Portal Internetowy

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here