Mamy nowych mistrzów powiatu raciborskiego w skacie sportowym

0

W dziesiątej edycji indywidualnych i drużynowych mistrzostw powiatu raciborskiego w skacie sportowym, która odbyła się w niedzielę 25 maja w świetlicy OSP w Łańcach wzięło udział 77 zawodników.

- reklama -

W rywalizacji drużynowej wystartowało 17 drużyn reprezentujących kluby z grupy śląsk południe okręgowego związku skata sportowego. W rozgrywkach ligowych obecnie występuje sześć klubów z terenu powiatu raciborskiego

 

Na oficjalnym podsumowaniu zawodów starosta raciborski Adam Hajduk i wójt gminy Kornowac Józef Stukator przekazali puchary i nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej.

 

W bieżącym roku drużynowym mistrzem powiatu raciborskiego została drużyna LKS Przyszłość Rogów (8787 pkt.) grająca w składzie: Jerzy Mozes, Jan Pietrasz, Tadeusz Chabowski,Bolesław Lenczyk. Panowie z Rogowa wyprzedzili dwie drużyny z Górek Śląskich. W drużynie wicemistrzów powiatu raciborskiego LKS Górki I zagrali: Jerzy Kabut, Wiesław Biernat, Marian Mrozek, Rajnard Przynicki.

 

W rywalizacji indywidualnej pierwsze miejsce zajął Ewald Paulus z Rybnika wyprzedzając dwóch zawodników z Górek Śląskich: Stanisława Bajera i Jerzego Kabuta. Na czwartym miejscu turniej zakończył Michał Bura z Połomii, na V miejscu Erwin Mężyk z Rydułtów, a szósty był Andrzej Kuczera.

 

Organizator turnieju Eryk Hałacz ze "Zrywu" Kornowac serdecznie podziękował Staroście Raciborskiemu za objęcie patronatem i ufundowanie pucharów i nagród w imprezie, która w tym roku obchodziła swój jubileusz dziesięciolecia.

 

/Piela/    

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here